Як отримати інформацію про нерухомість?

Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Як дізнатися хто власник квартири? Де подивитися, яке нерухоме майно є в особи?  Як перевірити, чи квартира не під арештом або в іпотеці? Дуже часто чую такі запитання від клієнтів.

Насамперед, така інформація необхідна тим, хто самостійно перевіряє квартиру в новобудові, а також тим, хто купує нерухомість на вторинному ринку.

Багато хто думає, що таку інформацію можуть отримати лише нотаріуси чи адвокати, а для інших людей вона закрита. Проте, в 2015 році влада відкрила реєстри нерухомості і тепер будь хто може дізнатися власника квартири та будь яку іншу інформацію щодо нерухомого майна. Єдине, що не вдасться перевірити, це інформація про попередніх власників, оскільки доступ до таких даних мають лише нотаріуси. 

 

Допоможемо придбати нерухомість безпечно

Для того,  щоб отримати довідку щодо нерухомого майна, необхідно зареєструватися  на сайті Он-лайн будинок юстиції. Для цього вам знадобиться електронний цифровий підпис (ЕЦП). Його можна отримати в акредитованих центрах сертифікації ключів (ЦСК). Клієнти ПриватБанку можуть отримати ЕЦП онлайн за 5 хв (інструкція за посиланням).

  1. Для входу оберіть ваш ЦСК з випливаючого списку, потім натисніть кнопку «Обрати», знайдіть свій ЕЦП файл на комп’ютері, введіть пароль захисту ключа та натисніть кнопку «Зчитати».

2. Зліва оберіть «Послуги», а потім натисніть на «Інформація з Державного реєстру речових прав».

  1. Ви опинитесь на сторінці Отримання відомостей з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. У цьому розділі необхідно вибрати критерій, за яким ви будете шукати інформацію щодо нерухомого майна. Це може бути адреса квартири, реєстраційний номер об’єкта нерухомості, кадастровий номер земельної ділянки або дані фізичної чи юридичної особи.

4. Для того, щоб знайти нерухомість за адресою, необхідно знати точну адресу квартири чи будинку. Натисніть «Далі».

5. Потім введіть дані про місцезнаходження нерухомого майна.

6. Далі натисніть «Подати заяву»  і, якщо дані про нерухомість є в реєстрі, ви отримаєте у колонці «Відповідь» – «Запит».

7. Натисніть «Сплатити» і вас перекине на сторінку оплати. Оплативши вартість, а це 31 грн, ви отримаєте інформаційну довідку, у якій буде вказана інформація про власника нерухомості, арешти та іпотеки.

Якщо ж у вас виникли проблеми з отриманням довідки, ви завжди можете написати нам і юристи безкоштовно допоможуть розібратися з тим як отримати довідку. Ви також можете замовити професійну  перевірку вторинної нерухомості або перевірку квартири в новобудові у наших юристів з нерухомості, щоб придбати квартиру безпечно без зайвих ризиків.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Кількість оцінок: 6 середня: 4,33 з 5)
Loading...