Перейти до вмісту

Чи можна захиститись від неправомірного розголошення конфіденційної інформації?

Мабуть усі колись чули про NDA (non-disclosure agreement) або простою мовою «угоду про конфіденційність» 🤐 Але чи працює цей інструмент в Україні – це вже інше питання🤔
На власному досвіді ми переконались, що відстояти порушені права при розголошенні конфіденційної інформації можливо!

Нещодавно адвокати фірми BARGEN домоглися позитивного рішення по стягненню шкоди на користь нашого клієнта у розмірі близько 280 000 грн, у зв’язку з розголошенням конфіденційної інформації особою у мережі Facebook та LinkedIn.

Тому ділимося практичними порадами:
Що ж визнається конфіденційною інформацією?
Як захиститись від неправомірного розголошення?
Які можуть бути засоби впливу на особу, що розголошує?

Конфіденційною може бути будь-яка інформація, доступ до якої обмежено фізичною чи юридичною особою. Це може бути комерційна інформація підприємства, контактні дані клієнтів, партнерів, постачальників, ціни тощо. Наприклад, підприємство може заборонити контрагенту використовувати інформацію щодо своїх клієнтів протягом 3 років після припинення співпраці.
З метою захисту конфіденційної інформації спочатку їй потрібно надати такий статус. Це можливо передбачити в окремому положенні чи порядку, який визначатиме перелік, порядок використання та наслідки розголошення конфіденційної інформації. Крім того, рекомендуємо окремо укладати з особами угоду про конфіденційність, у якій також передбачити порядок використання такої інформації та санкції за порушення умов угоди.

У разі порушення умов угоди, необхідно звертатись до суду з позовом про відшкодування збитків, завданих таким розголошенням. У нашому випадку сума була підтверджена вартістю контракту, який було розірвано через розголошення інформації.
В NDA також можна передбачити відповідальність за розголошення інформації у вигляді штрафу. Такий спосіб є простішим, оскільки непотрібно окремо обґрунтовувати суму.

Правильне оформлення порядку роботи із конфіденційною інформацією є дієвим інструментом, який захистить від її розголошення та дозволить стягнути збитки з винної у розголошенні особи.

Якщо Ви хочете підготуватися до перевірки, або Вам потрібно оскаржити штраф контролюючого органу - залиште свій номер і ми Вам зателефонуємо.

Замовити дзвінок
Топ

А ти підписався на Бізнес Lawyer?

Канал з юридичними порадами та новинами для успішного розвитку твого бізнесу

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website.

ОСТАВЬТЕ НОМЕР ТЕЛЕФОНА

Залиште номер телефону