Перейти до вмісту

​​Нарахування штрафних санкцій за несвоєчасну оплату товару.

Трапляється, що покупець несвоєчасно розраховується за товар. У такому випадку продавець може отримати додаткову фінансову компенсацію якщо договором передбачені штрафні санкції.🤑 Санкції бувають різні. Найбільш поширені – це штраф або пеня. Разом їх ще називають неустойкою.
Часто коли сторони укладають договір, вони не приділяють достатньо уваги відповідальності за прострочення оплати. Як наслідок, у подальшому це ускладнює стягнення штрафних санкцій. Тому про це слід подумати ще на етапі підготовки договору.

Як правильно прописувати штрафні санкції? Чітко називаємо вид санкції
Трапляється, що сторони плутають штраф та пеню між собою. Пеня – це певний відсоток від суми боргу, яка нараховується за кожен день прострочення.
Штраф – це фіксована сума за конкретне порушення.
Слід пам’ятати, що пеня та штраф не можуть бути встановлені за одне і те саме порушення.
Розмір пені не може перевищувати подвійну облікову ставку НБУ
Облікова ставка НБУ часто змінюється. Наразі вона становить 6%. Відповідно розмір пені за один день прострочення не може перевищувати 0,03% від суми боргу.
Навіть якщо сторони вкажуть у договорі більший розмір, його вдасться отримати лише якщо боржник сплатить його добровільно.
Подовжуємо строк позовної давності
Неустойку можна стягнути лише протягом 1 року з дати початку її нарахування. Водночас сторони мають право збільшити цей строк. Однак це потрібно конкретно передбачити у договорі.
Вказуємо період нарахування неустойки
За загальним правилом штрафні санкції припиняють нараховуватись через 6 місяців. Однак цей строк можна продовжити, прямо вказавши про це в договорі.

Дотримуючись цих коротких порад, продавець може забезпечити собі додаткову компенсацію, якщо йому доведеться очікувати оплату довше, аніж було погоджено. Тому будьте уважні ще на етапі підготовки договору.

Якщо Ви хочете підготуватися до перевірки, або Вам потрібно оскаржити штраф контролюючого органу - залиште свій номер і ми Вам зателефонуємо.

Замовити дзвінок
Топ

А ти підписався на Бізнес Lawyer?

Канал з юридичними порадами та новинами для успішного розвитку твого бізнесу

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website.

ОСТАВЬТЕ НОМЕР ТЕЛЕФОНА

Залиште номер телефону