Перейти до вмісту

Дайджест новин для бізнесу

Прийнято Закон про Державний бюджет України на 2022 рік

З 1 січня набрав чинності Закон  «Про Державний бюджет України на 2022 рік». Тепер мінімальна заробітна плата на місяць становить 6500 гривень, прожитковий мінімум для працездатних осіб складатиме 2481 гривню.

Враховуючи, що Законом встановлені мінімальна заробітна плата та прожитковий мінімум на рівні того, який передбачався з 1 грудня 2021 року, суттєвих змін підприємці поки що не відчують. Проте подальше збільшення цих показників вплине на збільшення платежів, що до них прив’язані, зокрема, на ставку єдиного податку та мінімального страхового внеску ЄСВ на місяць. Також до мінімальної заробітної плати прив’язані штрафи багатьох контролюючих органів.

Це впливає і на розмір судового збору, розрахунок якого прив’язаний, зокрема, і до прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 1 січня поточного року.

З 1 січня 2022 року зросли штрафи за порушення вимог використання РРО/ПРРО

З 1-го січня 2022 року збільшено штраф за порушення вимог використання РРО/ПРРО.

Так, за продаж товару без використання РРО, невидачу покупцеві розрахункового документа (чек/квитанція), продаж товару за більшою ціною, ніж «проходить» за РРО, штраф – 100 відсотків вартості проданих з порушенням цього пункту товарів, якщо порушення допущено вперше, 150 відсотків – якщо вдруге. 

Раніше розміри штрафів становили 10 і 50 відсотків відповідно.

З 1 січня набув чинності Закон про податкову реформу

1 січня набув чинності Закон № 1914-ІХ яким внесено зміни до Податкового кодексу України. Зміни стосуються, зокрема, загальних питань адміністрування податків, податків на прибуток підприємств, доходів фізичних осіб, доданої вартості, акцизного та екологічного податків, рентної плати, плати за землю, умов перебування на спрощеній системі оподаткування.

Законом передбачено багато змін. Ми зазначимо лише деякі для прикладу:

  • надано право контролюючим органам відкрито здійснювати звукозапис, фото-, відео- фіксацію (відеозйомку) під час проведення перевірок;
  • платники податків звільняються від обов’язку надання інформації на повторний запит контролюючого органу, якщо такі документи вже надавалися;
  • до 1 січня 2027 року звільнятиметься від оподаткування прибуток сільськогосподарських товаровиробників, що провадять певні види діяльності, наприклад, розведення та вирощування свійської птиці, за виключенням вирощування курей;
  • запроваджується захід погашення податкового боргу у вигляді тимчасового обмеження у виїзді за кордон керівника юридичної особи – боржника. Такий захід буде встановлюватися за рішенням суду.
Прийнято закон про скасування маркування контрольними марками примірників аудіовізуальних творів 

З 1 січня набув чинності Закон, який скасував маркування контрольними марками примірників аудіовізуальних творів, фонограм, відеограм, комп’ютерних програм, баз даних.

Тепер правовласники матимуть змогу обирати новітні, більш сучасні, індивідуальні (ексклюзивні) способи захисту копій, які поширюються на матеріальних носіях.

У зв’язку з цим, Закон також декриміналізує ст. 216 Кримінального кодексу України, яка передбачала відповідальність за незаконне виготовлення, підробку, використання  підроблених контрольних марок. Також виключено статтю 164-9 з Кодексу України про адміністративні правопорушення, яка передбачала відповідальність за розповсюдження відповідних товарів, упаковки яких не марковані контрольними марками.

Містобудівні умови та обмеження тепер можна отримати в Дії

На порталі «Дія» тепер можна отримати містобудівні умови та обмеження – документ, який містить вимоги до об’єктів будівництва та отримується для будівництва багатоквартирних будинків та більшості промислових об’єктів.

Раніше для отримання містобудівних умов та обмежень необхідно було фізично звертатись до ЦНАПу або місцевого органу. З початку грудня 2021 року отримати містобудівні умови та обмеження стало можливим через Дію.

До заяви про отримання містобудівних умов та обмежень, сформованій в Дії, потрібно додати скани необхідних документів, а саме:

– топографо-геодезичний план будівництва;

– містобудівний розрахунок, що визначає інвестиційні наміри замовника, який складається у довільній формі;

– скан документа, що підтверджує право власності на земельну ділянку – у випадку якщо право власності на землю не внесено до Реєстру речових прав на нерухоме майно.

Щоб завжди бути в курсі новин та корисних порад - слідкуйте за нами в соціальних мережах.

Замовити дзвінок
Топ

А ти підписався на Бізнес Lawyer?

Канал з юридичними порадами та новинами для успішного розвитку твого бізнесу

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website.

ОСТАВЬТЕ НОМЕР ТЕЛЕФОНА

Залиште номер телефону