Перейти до вмісту

Повідомлення про КІК. Подавати чи ні?

З початком 2022 року громадяни України – власники іноземних компаній все більше почали цікавитись, що їм робити зі своїми компаніями, оскільки в нашому законодавстві з’явилось таке поняття як контрольована іноземна компанія (КІК).

В інформаційному просторі існує вже безліч статей із розшифруванням цього поняття, тому ми би хотіли детальніше зупинитись на одному із обов’язків власника КІК – це подання повідомлення про набуття або відчуження частки в КІК (далі – повідомлення про КІК).

📌  Обов’язок подання повідомлення про КІК з’явився з 01.01.2022 і війна в країні цей обов’язок не скасувала.

Якщо громадянин України набув або відчужив частку в КІК до 01.01.2022, то повідомлення про КІК подавати не потрібно. Якщо ж набуття або відчуження сталось після цієї дати, то особа зобов’язана подати повідомлення протягом 60 днів з дня відповідної зміни.

Повідомлення про КІК можна подати через електронний кабінет на порталі Державної податкової служби України. Для цього потрібно мати електронний підпис та до півгодини часу. До речі, отримати електронний підпис наразі також не вимагає значних зусиль.

Законодавець також передбачив і відповідальність неподання повідомлення в передбачений строк. Відтак, таке порушення карається штрафом у розмірі 805 200 гривень.

Виникли питання щодо подання КІК? Залишайте номер, ми зателефонуємо.

Наслідки подання

Подання повідомлення про КІК не означає, що податкова одразу нарахує величезний податок на власника і змусить його щорічно сплачувати. Це працює трохи інакше. Так, податок дійсно є і становить він 18% від частини прибутку КІК, яка дорівнює розміру частки власника в КІК. Водночас існує досить широкий перелік підстав, коли власник КІК звільняється від сплати податку.

📌  Наприклад, якщо загальний дохід КІК на кінець звітного року не перевищує еквівалент 2 мільйони євро, то власник не сплачує податок з такої КІК.

А як дізнаються?

У багатьох власників КІК виникає логічне запитання – а як податкова взагалі дізнається про наявність КІК? Відповідь досить проста. Україна активно долучається до угод про автоматичний обмін податковою інформацією, відповідно відомості про бенефіціарних власників європейських компаній можуть стати доступні для податкових органів найближчим часом.

Враховуючи ж, що податковому органу для накладення штрафу достатньо тільки дізнатись про сам факт володіння КІК, то рекомендуємо добровільно повідомити податкову про це. Тим паче, як ми вже згадували раніше, велика кількість власників КІК звільнені від сплати податку з прибутку своєї іноземної компанії.

Наша юридична компанія не тільки дає корисну інформацію, а ще й може допомогти із заповненням та поданням повідомлення про КІК. Тому якщо ви не хочете або не маєте часу самостійно розбиратись із процедурою, то ми завжди раді вам допомогти у цьому.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Кількість оцінок: 19 середня: 4,84 з 5)
Завантаження ...

Виникли питання щодо подання КІК? Залишайте номер, ми зателефонуємо.

Замовити дзвінок
Топ

А ти підписався на Бізнес Lawyer?

Канал з юридичними порадами та новинами для успішного розвитку твого бізнесу

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website.

ОСТАВЬТЕ НОМЕР ТЕЛЕФОНА

Залиште номер телефону