Перейти до вмісту

Як зареєструвати торгову марку в Україні?

Отримати свідоцтво України на знак для товарів і послуг не є важкою справою. Процедура є простою та зрозумілою. Ось що необхідно зробити:

 1. Проаналізувати чи існують схожі торгові марки в Україні.
 2. Подати заявку на видачу свідоцтва України на знак для товарів і послуг.
 3. Очікувати відповіді Укрпатенту (орган який видає свідоцтво на торгову марку).
 4. Сплатити збір та державне мито.  

  Аналіз схожих торгових марок в Україні.

Однією з підстав у відмові в реєстрації торгової марки є схожість вашої торгової марки з іншою існуючою на стільки, що їх можна сплутати. 

Саме тому важливо шукати схожі торгові марки перед подачею заявки. Аналіз існуючих торгових марок можна здійснити на сайті Спеціальної інформаційної системи Укрпатенту – https://sis.ukrpatent.org/en/search/simple/.

У разі, якщо торгова марка зі схожою назвою існує – це ще не причина не реєструвати торгову марку. Зверніть увагу на клас МКТП в яких зареєстрована схожа торгова марка. Для прикладу: якщо ви хочете зареєструвати ТМ «Бакс» в класі 2 (Фарби, лаки, політури та ін.), то існування торгової марки з такою ж назвою в класі 4 (Технічні масла і мастила, віск та ін.) не стане перепоною для цього.

Також ви можете замовити в Укрпатенті послугу щодо такого аналізу. За результатами аналізу вам буде надано звіт. В звіті буде інформація про усі тотожні та схожі назви в обраних класах МКТП. 

 1. Подача заявки на видачу свідоцтва України на знак для товарів і послуг.

До іноземних юридичних і фізичних осіб застосовуються ті ж умови для отримання свідоцтва, що і для українських громадян чи компаній. 

Єдина додаткова умова – іноземці та іноземні компанії у відносинах з Укрпатентом реалізовують свої права через патентних повірених. Такий патентний повірений повинен мати свідоцтво представника у справах інтелектуальної власності. Заявка на видачу свідоцтва України на знак для товарів і послуг також подається через патентного повіреного. 

Заявка складається з:

 • заяви про реєстрацію торговельної марки (один примірник);
 • зображення позначення, що заявляється (якщо знак чорно-білий – 5 примірників; якщо знак кольоровий – 10 примірників);
 • перелік товарів і послуг, для яких заявник просить зареєструвати торговельну марку, згрупованих за МКТП;
 • документи, що додаються до заявки.
 1. Очікування відповіді від Укрпатенту.

Після отримання всіх документів Укрпатент реєструє їх та аналізує. На адресу патентного повіреного направлять повідомлення про встановлення дати подачі заявки на реєстрацію знака для товарів і послуг. Це означає, що всі документи подано вчасно та правильно, а заявку прийнято.

Після цього залишається тільки чекати результатів експертизи, за якою встановлять чи відповідає ваша торгова марка вимогам закону. Звертаємо увагу, що Укрпатент досить добре веде комунікацію із заявниками, а в нашому випадку – з патентним повіреним. 

Кінцевим результатом очікування стане отримання рішення про реєстрацію знака. Протягом трьох місяців з моменту отримання такого рішення, на адресу Укрпатенту необхідно надіслати документи про сплату збору за публікацію свідоцтва та державного мита. 

Як довго чекати на свідоцтво?

Закон не встановлює строк, протягом якого вам видадуть свідоцтво про реєстрацію торгової марки. В середньому з моменту подачі заявки до отримання свідоцтва проходить близько 18 місяців.

Замовити дзвінок
Топ

А ти підписався на Бізнес Lawyer?

Канал з юридичними порадами та новинами для успішного розвитку твого бізнесу

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website.

ОСТАВЬТЕ НОМЕР ТЕЛЕФОНА

Залиште номер телефону