Перейти до вмісту

Як не втратити статус платника єдиного податку?

Мало хто знає, що Податковий кодекс України (ПКУ) передбачає не тільки можливість використовувати спрощену систему оподаткування (той самий єдиний податок), а й підстави для втрати такої можливості.

Платник податків повинен перейти на загальну систему оподаткування у випадку:
перевищення протягом календарного року ліміту доходу.

Наразі ПКУ встановлює граничну суму доходу за календарний рік для платників І групи – 1 млн грн, для ІІ групи – 5 млн грн, для ІІІ групи – 7 млн.
Нагадуємо, що ці ліміти збільшили тільки недавно і вони у повній мірі запрацюють з наступного року.

Здійснення розрахунків не у грошові формі.
Це і взаємозалік заборгованості і розрахунки товаром за товар чи послугою за послугу.

У разі здійснення видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування.
Повний перелік таких видів діяльності у 291.5 та 291.5-1 ПКУ. З цікавих прикладів – це здача в оренду житлової нерухомості понад 100 кв.м. або комерційної – понад 300 кв.м.

Перевищення дозволеної чисельності працівників. Наприклад, платник єдиного податку ІІ групи може найняти не більше 10 працівників одночасно.

Наявності податкового боргу у розмірі, що перевищує 1 020 грн на кожне перше число місяця протягом двох послідовних кварталів.
Трапляються випадки коли податкова донараховує дрібні штрафи чи невеликі суми податків і направляє документи про донарахування на адресу реєстрації ФОПа. Листи губляться, а нараховані податки перетворюються у податковий борг. Тому рекомендуємо регулярно перевіряти у кабінеті платника податків чи не з’явився випадково у вас податковий борг.

Здійснення видів діяльності, не зазначених у реєстрі платників єдиного податку.
Тут йде мова про КВЕДи. Часто підприємці забувають про свої КВЕДи і можуть продати товар чи надати послугу, яка не охоплюється їхнім КВЕДом.

Здійснення платниками І та ІІ груп діяльності, які не передбачена ПКУ.
Ще одна популярна підстава втрати статусу платника єдиного податку.
Наприклад, платник ІІ групи можуть надавати послуги тільки платникам єдиного податку або населенню. Достатньо надати послугу підприємству на загальній системі і це вже буде вважатися порушенням.

Якщо ж податковий орган самостійно виявить порушення платником податку умов перебування на спрощеній системі оподаткування, то такого платника чекає примусова ануляцію його статусу, а в багатьох випадках і нарахування додаткових податків та штрафів.

Якщо Ви хочете підготуватися до перевірки, або Вам потрібно оскаржити штраф контролюючого органу - залиште свій номер і ми Вам зателефонуємо.

Замовити дзвінок
Топ

А ти підписався на Бізнес Lawyer?

Канал з юридичними порадами та новинами для успішного розвитку твого бізнесу

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website.

ОСТАВЬТЕ НОМЕР ТЕЛЕФОНА

Залиште номер телефону