Перейти до вмісту

За недопуск інспектора Держекоінспекції до перевірки можна отримати кримінальне покарання!

11.06.2020 голова Держекоінспекції повідомив про це на прес-конференції.

Насправді ж для того, щоб недопуск інспектора і справді закінчився кримінальною відповідальністю, Держекоінспекція має отримати статус правоохоронного органу шляхом внесення відповідних змін до Положення про Державну екологічну інспекцію України.

Оскільки такі зміни має затвердити Кабмін, то варто розуміти, що зміна Положення потребує певного часу.

Трохи про сферу діяльності Держекоінспекції. Це такий самий контролюючий орган як Держпраці або Держпродспоживслужба. Сфери, якими опікується інспекція, це забруднення довкілля, незаконна вирубка лісів, видобуток корисних копалин тощо.

Дуже часто виникають ситуації, коли підприємці не допускають інспекторів Держекоінспекції до перевірки своєї діяльності, оскільки знають, що за це відсутня відповідальність. Отримання Держекоінспекцією статусу правоохоронного органу дасть Держекоінспекції можливість належним чином виконувати свої функції та швидко реагувати на скарги, адже після прийняття відповідних змін до Положення, недопуск може стати підставою для притягнення особи до кримінальної відповідальності.

Водночас це може стати ще одним способом тиску на бізнес зі сторони недобросовісних інспекторів🤷♀.

Тож будьте пильними та слідкуйте за оновленнями Положення.

Якщо Ви хочете підготуватися до перевірки контролюючого органу, або Вам потрібно оскаржити штраф контролюючого органу - залиште свій номер і ми Вам зателефонуємо.

Замовити дзвінок
Топ

А ти підписався на Бізнес Lawyer?

Канал з юридичними порадами та новинами для успішного розвитку твого бізнесу

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website.

ОСТАВЬТЕ НОМЕР ТЕЛЕФОНА

Залиште номер телефону