Перейти до вмісту

Як розподілити ризики між сторонами ЗЕД-контракту?

Підтримка експортерів тепер є одним із пріоритетів державної політики. Не залишається осторонь і Харківщина. Департамент підвищення конкурентоспроможності регіону Харківської обласної державної адміністрації організував проект «Абетка експортера». Це – серія семінарів, на яких експортери можуть поспілкуватися з експертами різного профілю і отримати практичні поради, а також обмінятися експортним досвідом.

Партнер ЮФ Bargen – Святослав Бартош 25 квітня виступив одним із експертів такого семінару. Говорили про розподіл ризиків між сторонами контракту.

Святослав Бартош закликав учасників дуже відповідально підходити до укладення ЗЕД-контракту. Прорахунки, допущені на етапі укладення контракту, зазвичай стають помітними тільки тоді, коли вже почалися поставки і щось пішло не так: затонув контейнер під час завантаження, з’явилися претензії до якості поставленого товару або покупець передумав платити. Саме в такі моменти важливо мати чіткі алгоритми дій, прописані в контракті.

Розподіл ризиків випадкового знищення чи пошкодження товару в процесі його завантаження/розвантаження та доставки врегульований правилами Інкотермс. Святослав дав учасникам семінару практичні поради, як застосувати терміни Інкотермс у своїх ЗЕД-операціях.

Також Святослав Бартош порекомендував експортерам звертати увагу на ті положення контракту, які стосуються якості товару: «Потрібно чітко описати вимоги до якості товару, який поставляється. Визначіть документ, який буде підтверджувати дотримання таких вимог. Приділіть увагу процесу відбору зразків для підтвердження якості товару. Також домовтеся з контрагентом про чіткий та дієвий алгоритм вирішення спорів, що стосуються якості. Адже часто буває, що недобросовісні партнери спекулюють претензіями щодо якості товару щоб ухилитись від оплати або зменшити ціну товару».

З презентацією Святослава ви можете ознайомитись за посиланням: https://goo.gl/dwdXku

Замовити дзвінок
Топ

А ти підписався на Бізнес Lawyer?

Канал з юридичними порадами та новинами для успішного розвитку твого бізнесу

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website.

ОСТАВЬТЕ НОМЕР ТЕЛЕФОНА

Залиште номер телефону