Перейти до вмісту

Як захистити ІТ-компанію від правоохоронців?

ІТ-бізнес традиційно вважається успішним і прибутковим. За 2016 рік українські компанії офіційно експортували комп’ютерних послуг на 1,1 млрд. доларів. Такий успіх не може залишитися непоміченим з боку правоохоронців. Кожен із них шукає власну причину навідатись до ІТ-компанії. Податкові міліціонери шукають тих, хто ухиляється від сплати податків, СБУ – торговців «засобами негласного отримання інформації» та спонсорів тероризму, а поліція – порушників авторських прав. Недавні обшуки в Укргазвидобування та Dragon Capital підтверджують, що шукають не тільки в ІТ-компаніях, а і у їхніх клієнтів. Тому ті, хто завбачливий, – заздалегідь готуються до небажаних візитів людей в масках.
Партнер ЮФ Bargen Андрій Гевко допоміг учасникам воркшопу «Law IT» підготуватися до спілкування з правоохоронцями. Захід організований Km Code’n’Coffee та компанією Stfalcon 22 квітня для ІТ-спільноти м. Хмельницького.
Розпочав Андрій із запитів правоохоронців та «неформальних візитів». Часто саме у такий спосіб вони збирають попередню інформацію про компанію. Тому слід бути максимально обережними. Не варто поспішати надавати документи на запит слідчого. Адже завжди є підстави йому відмовити.
«Зовсім інакше потрібно реагувати на ухвалу про тимчасовий доступ до речей та документів. Якщо компанія безпідставно не надасть документи на таку ухвалу, то все може закінчитися обшуком», – радить Андрій Гевко. При цьому потрібно уважно перевіряти строк дії ухвали, реквізити своєї компанії та перелік документів, які просять надати.
Андрій також поділився своїм досвідом проведення обшуків і розповів кілька цікавих та веселих життєвих історій. Він радить спробувати спочатку налагодити психологічний контакт зі слідчим: «Якщо почати одразу «качати права», то це закінчиться тим, що спецпідрозділ просто виставить вас за двері. Набагато важливіше правильно зафіксувати все в протоколі обшуку. Якщо слідчий «випадково забув» туди записати готівку чи один із комп’ютерів, то не соромтеся і спокійно допоможіть йому правильно все описати. Тільки в такому випадку у вас буде шанс повернути своє майно».
Презентацію Андрія можна подивитися ось тут: https://goo.gl/dJbvGI

Замовити дзвінок
Топ

А ти підписався на Бізнес Lawyer?

Канал з юридичними порадами та новинами для успішного розвитку твого бізнесу

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website.

ОСТАВЬТЕ НОМЕР ТЕЛЕФОНА

Залиште номер телефону