Перейти до вмісту

Аграрне рейдерство. Як захистити земельний банк?

Захист від земельного рейдерства як ніколи на часі. За перше півріччя 2017 року до Асоціації фермерів та приватних землевласників України надійшло 570 заяв про випадки рейдерства в аграрній сфері. І це дані лише однієї асоціації, які аж ніяк не відображають ситуацію повністю.

Андрій Гевко, партнер юридичної фірми Bargen, протягом останніх двох місяців виступив на практикумах для агровиробників у кількох обласних центрах: Дніпро, Полтава, Черкаси, Вінниця, Тернопіль. На практикумах також виступали представники страхової компанії «Універсальна», компаній ОККО-Агротрейд,  Укравіт, CHS та IFC.

У своїх виступах Андрій приділив особливу увагу збереженню земельного банку.

Як фермер може залишитися без землі? Часто зловмисники реєструють підроблені договори або проводять так звану подвійну реєстрацію договорів оренди. Також потрібно не забувати про ризик розірвання договорів оренди у судовому порядку.

Захистити землю від незаконного захоплення цілком можливо. Андрій Гевко радить кілька основних кроків : аудит земельного банку; внесення змін у договори оренди, їх вчасний перегляд та продовження; належна реєстрація права оренди у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно. Ці прості, але вагомі заходи істотно знижують ризик захоплення землі.

[smartslider3 slider=8]

Андрій також поділився порадами на випадок, коли землю вже почали захоплювати. Потрібно у найкоротші строки сформувати юридичну стратегію захисту своїх прав: звернутися до правоохоронних органів із заявами про вчинення злочинів; подати необхідні позови до суду. Коли це доцільно, то також варто просити суд вжити заходи забезпечення позову. Суд ще до розгляду справи може заборонити рейдерам збирати врожай із захопленої землі.

Останнім часом аграрії дуже активно користуються можливістю оскаржувати незаконні реєстраційні дії із землею до спеціальної комісії Міністерства юстиції. Це зберігає час, в порівнянні із судовою тяганиною, та дозволяє швидко захистити свій земельний банк.

Окремим елементом боротьби із рейдерським захопленням є робота із громадськістю та ЗМІ.

Андрій нагадав аграріям, що вони завжди можуть розраховувати на професійну допомогу юридичної компанії Bargen у захисті їхнього земельного банку та у боротьбі із рейдерами.

Із слайдами презентації можна ознайомитись за цим посиланням на SlideShare

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Кількість оцінок: 3 середня: 5,00 з 5)
Завантаження ...

Якщо у вас виникли запитання, ви завжди можете звернутися до нас за допомогою

Замовити дзвінок
Топ

А ти підписався на Бізнес Lawyer?

Канал з юридичними порадами та новинами для успішного розвитку твого бізнесу

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website.

ОСТАВЬТЕ НОМЕР ТЕЛЕФОНА

Залиште номер телефону