Перейти до вмісту

Чи можна і далі переказувати гроші з картки понад 5 тисяч гривень?

У соцмережах активно шириться фейк, що з 28 квітня для переказу понад 5 тисяч гривень потрібно вказувати джерело походження коштів.
Фейк пов’язаний з тим, що 28 квітня вступає в силу нова редакція Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення».

Так чи можна далі переказувати кошти? – Так, можна.

Зараз діє аналогічний закон, який дає банкам можливість зупиняти операції клієнтів через те, що вони не відповідають фінансовому стану або змісту діяльності клієнта. У новому законі у цій частині немає суттєвих змін.
Як ви можете переконатися на власному досвіді, зараз немає масового блокування переказів між картками. Підстав говорити про те, що щось повинно кардинально змінитися, немає.

Що ж дійсно зміниться?
Найбільше зміни торкнуться переказів готівки. Такі перекази здійснюються через каси банків і через платіжні термінали.
Для проведення такого переказу на суму 5 000 гривень і більше банк чи платіжна система повинні не просто ідентифікувати клієнта, а і провести його верифікацію.
Верифікація – це перевірка тих даних, які повідомляє про себе клієнт. Для цього в касі банку у вас можуть попросити показати паспорт чи водійське посвідчення.

З цього правила також існують винятки.
Банк має право не проводити повторно верифікацію клієнта, якщо він вже це робив раніше та у нього немає підстав сумніватися у достовірності даних, наданих клієнтом. Для прикладу, якщо під час використання терміналу ПриватБанку ви є клієнтом цього банку і підтвердили це ввівши номер картки чи свій телефон, то банк може перевірити вашу особу надіславши смс-пароль. Знайома ситуація? Так, банки роблять це і тепер.

Також банк може не перевіряти вашу особу, коли ви знімаєте кошти в банкоматі зі своєї картки; сплачуєте податки і збори; сплачуєте за комунальні послуги; сплачуєте за товари чи послуги суми до 30 000 гривень, у тому числі придбані в кредит, і отримувач платежу може надати своєму банку інформацію про вас як платника; переказуєте менше 5 000 грн. Якщо банк вважає, що декілька ваших дрібних переказів є пов’язаними, то він може відмовитися проводити їх без перевірки вашої особи.

Що справді важливо для бізнесу, так це збільшення порогу для проведення фінансового моніторингу зі 150 000 гривень до 400 000 гривень.

Якщо Ви хочете підготуватися до перевірки, або Вам потрібно оскаржити штраф контролюючого органу - залиште свій номер і ми Вам зателефонуємо.

Замовити дзвінок
Топ

А ти підписався на Бізнес Lawyer?

Канал з юридичними порадами та новинами для успішного розвитку твого бізнесу

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website.

ОСТАВЬТЕ НОМЕР ТЕЛЕФОНА

Залиште номер телефону