Перейти до вмісту

Деякі процедури реєстрації платників ПДВ зазнали змін.

В кінці 2020 року почав діяти наказ Мінфіну, який спростив процедури реєстрації, перереєстрації та анулювання реєстрації платників ПДВ.

Що нового?

Новостворені підприємства та ФОП під час їх реєстрації можуть зареєструватись платником ПДВ. Для цього потрібно заповнити відповідну сторінку заяви для державної реєстрації. До прийняття наказу підприємцям доводилось заповнювати окрему заяву.

Для вже діючих підприємства та ФОПів заява для реєстрації платником ПДВ подається виключно в електронній формі. Раніше така заява подавалась у паперовій формі.

Добровільно зареєструватись платником ПДВ дозволено не пізніше ніж за 10 днів до початку податкового періоду (наступного місяця). Тут зміни торкнулись строку, раніше платники повинні були реєструватись платником ПДВ не пізніше ніж за 20 днів.

Платникам ПДВ не потрібно перереєстровуватись у разі зміни місцезнаходження та найменування (крім перетворення). Податкова здійснює таку перереєстрацію на підставі відомостей з державного реєстру.

У випадку ліквідації підприємства чи ФОПа податкова самостійно анулює реєстрацію платника ПДВ такої особи на підставі відомостей з державного реєстру.

Якщо Ви хочете підготуватися до перевірки, або Вам потрібно оскаржити штраф контролюючого органу - залиште свій номер і ми Вам зателефонуємо.

Замовити дзвінок
Топ

А ти підписався на Бізнес Lawyer?

Канал з юридичними порадами та новинами для успішного розвитку твого бізнесу

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website.

ОСТАВЬТЕ НОМЕР ТЕЛЕФОНА

Залиште номер телефону