Перейти до вмісту

Нововведення про бенефіціарів. Життя юридичних осіб полегшується чи ускладнюється?

28 квітня почав діяти Закон України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення», який, зокрема, змінює процедуру розкриття інформації про кінцевих бенефіціарних власників юридичної особи.

Хто взагалі такий той кінцевий бенефіціарний власник?
фізична особа, яка володіє не менше 25% голосів в юридичній особі
або
фізична особа, яка здійснює вирішальний вплив на юридичну особу.

Як розкривали інформацію про бенефіціарів до прийняття Закону?
Дуже просто, шляхом заповнення відповідної заяви під час реєстрації юридичної особи або зміни інформації про самих бенефіціарів.

Що змінилось?
Всі юридичні особи, зареєстровані до 28 квітня, зобов’язані подати державному реєстратору:
1. відповідну заяву з інформацією про всіх своїх бенефіціарів;

2. структуру власності;

3. документ, що підтверджує резидентність засновника, у випадку, коли засновником є юридична особа-нерезидент;

4. нотаріально засвідчену копію документа, що посвідчує особу, яка є бенефіціаром – для фізичної особи-нерезидента.

То коли необхідно бігти до державного реєстратора?
На повідомлення державного реєстратора юридичні особи матимуть лише 3 місяці з дня набрання чинності документом, яким буде затверджена та сама структура власності.

Наразі невідомо як виглядатиме ця структура і коли буде затверджена🤷♀.

Це не всі цікавинки, які містить Закон.

Щорічно, протягом 14 календарних днів з дати державної реєстрації, юридичні особи зобов’язані подавати державному реєстратору той самий пакет документів, який зазначено вище, тим самим підтверджуючи відомості про своїх бенефіціарів.

Якщо ж у юридичної особи змінились бенефіціари, то будьте ласкаві також повідомити про це державного реєстратора: вже протягом 30 робочих днів з дня їх зміни.

А якщо бенефіціари не змінюються?
То повідомляти державного реєстратора все одно треба. Повідомляти про що? Про відсутність змін бенефіціарів. При цьому, робити це треба під час кожної реєстраційної дії.

Звичайно ж Закон містить і відповідальність за неподання або несвоєчасне подання державному реєстратору інформації про бенефіціара або про його відсутність, а також за неподання документів для підтвердження таких відомостей. Керівнику юридичної особи загрожуватиме штраф у розмірі від 17 000 до 51 000 гривень.

Як бачимо, новий Закон суттєво змінює процедуру розкриття інформації про бенефіціарів. Проте, ті юридичні особи, які приховують інформацію про бенефіціарів, можуть і надалі продовжувати це робити просто заплативши штраф.

Всім іншим залишається чекати, коли буде затверджена омріяна структура власності та займати чергу до державного реєстратора.

То що це, полегшення чи ускладнення?

Якщо Ви хочете підготуватися до перевірки, або Вам потрібно оскаржити штраф контролюючого органу - залиште свій номер і ми Вам зателефонуємо.

Замовити дзвінок
Топ

А ти підписався на Бізнес Lawyer?

Канал з юридичними порадами та новинами для успішного розвитку твого бізнесу

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website.

ОСТАВЬТЕ НОМЕР ТЕЛЕФОНА

Залиште номер телефону