Перейти до вмісту

​​Ухилення від сплати податків: як захищатись?

Слідчі органи ДФС регулярно “відпрацьовують” бізнес по криміналу за ухилення від сплати податків. Поріг для притягнення до кримінальної відповідальності – ухилення від сплати на суму > 3 405 000 грн.
 
Звідки з’являється кримінал по ухиленню від сплати податків?
 
Після проведення перевірки контролюючого органу та складання акта, який відображає перелік порушень податкового законодавства. Проблема полягає у тому, що акт перевірки відображає лише позицію податківців, а складене податкове повідомлення-рішення за його результатами може бути скасоване у суді. Але слідчі не чекають рішення суду та починають кримінальне провадження вже за наявності акта, здійснюючи активний тиск на бізнес.
 
Як захищатись у таких справах?
 
Необхідно 1) оскаржити ППР до суду та 2) позитивне судове рішення долучити до матеріалів справи. Скасоване судом ППР допоможе довести невинуватість у кримінальній справі. Якщо адміністративний суд підтвердить правильність обліку господарських операцій, то далі суду, який розглядатиме кримінальне провадження, буде легко обґрунтувати рішення про виправдання особи.
 
Ситуація із життя. Слідчий направив справу до суду, не чекаючи результатів судового рішення адміністративного суду. Пізніше директор підприємства долучив рішення про скасування ППР вже під час розгляду справи за його обвинуваченням. Суд його виправдав, оскільки адміністративний суд скасував ППР та визнав позицію податківців незаконною, тоді як прокурор намагався довести вину особи саме на підставі позиції податківців (див. вирок Кагарлицького районного суду від 12.12.2016, справа №368/634/15-к).
 
Таким чином, стратегію захисту у справах про ухилення від сплати податків за ст.212 КК України потрібно продумувати наперед. Захист відбуватиметься не тільки у кримінальній справі, а й залежатиме від рішення адміністративного суду.

Якщо Ви хочете підготуватися до перевірки, або Вам потрібно оскаржити штраф контролюючого органу - залиште свій номер і ми Вам зателефонуємо.

Замовити дзвінок
Топ

А ти підписався на Бізнес Lawyer?

Канал з юридичними порадами та новинами для успішного розвитку твого бізнесу

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website.

ОСТАВЬТЕ НОМЕР ТЕЛЕФОНА

Залиште номер телефону