Перейти до вмісту

​​Як бізнесу захищатись у фактових кримінальних провадженнях?

Останнім часом правоохоронці відпрацьовують таку схему тиску на бізнес – розпочинають кримінальне провадження і починають активно демонструвати власнику і менеджменту, що вони міцно за них взялися.

Починають постійні виклики на допити, надходять листи з вимогою надати документи, підтвердити господарські взаємовідносини, викликають усіх працівників, ще й допікають контрагентів постійними викликами і вимогами. Але головне – при цьому нікому підозру у вчиненні незаконних дій не пред’являють.

Тобто зрозуміло, що справа проти конкретного підприємства, але офіційно – ніяких претензій. Що робити у такому випадку?

Внесені у закон зміни у 2018 році дозволяють захистити права бізнесу у суді навіть на такому невизначеному етапі слідства. Для цього необхідно зібрати докази тривалого і систематичного проведення слідчих дій (повістки, виклики, вимоги) і звернутися в суд з вимогою завершити розслідування у справі.

Після винесення рішення судом, у слідства буде 2 варіанти, або пред’явити конкретні обвинувачення, або закрити справу.

Для прикладу, саме цей інструмент використав у 2018 році захист компанії YouControl, щоб закрити кримінальне провадження за фактом нібито втручання в роботу електронних систем, яке активно проводила СБУ.

Якщо Ви хочете підготуватися до перевірки, або Вам потрібно оскаржити штраф контролюючого органу - залиште свій номер і ми Вам зателефонуємо.

Замовити дзвінок
Топ

А ти підписався на Бізнес Lawyer?

Канал з юридичними порадами та новинами для успішного розвитку твого бізнесу

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website.

ОСТАВЬТЕ НОМЕР ТЕЛЕФОНА

Залиште номер телефону