Перейти до вмісту

​​​​​​Завдаток чи аванс. У чому різниця?

І аванс, і завдаток – це певна сума грошей, яку покупець дає продавцю ще до того, як продавець передасть покупцю якийсь товар. І завдаток, і аванс продавець може зарахувати в рахунок оплати товару за договором.

Проте між завдатком і авансом є декілька відмінностей:

1. Будь-який завдаток є авансом, але не кожен аванс є завдатком🤔 Це означає, що грошова сума може бути завдатком тільки тоді, коли у договорі чи розписці сторони прямо вказали, що покупець передав завдаток. Якщо такої прямої вказівки немає, то грошова сума є авансом.

2. Завдаток можна передати тільки за договором, який вже укладений. Тобто, ви не можете дати завдаток як гаранті  того, що ви щось купите. Ви можете дати завдаток тільки як гарантію того, що ви приймете товар в майбутньому і за нього розрахуєтесь. Якщо договір не укладений, то як би ви не старалися назвати передану суму грошей завдатком, вона всеодно залишиться авансом.

3. Основна відмінність між завдатком і авансом у наслідках порушення сторонами своїх домовленостей:

Якщо продавець взяв завдаток, але не передав товар, то він зобов’язаний повернути покупцю суму завдатку у подвійному розмірі.
Якщо продавець взяв аванс, але не передає товар, то він просто повертає покупцю цей аванс.
Якщо продавець передає товар, але покупець відмовляється його приймати, то завдаток залишається у продавця.
Якщо ж покупець дав аванс, а не завдаток, то навіть якщо покупець і відмовиться прийняти товар, то продавець всеодно повинен повернути аванс.

Якщо Ви хочете підготуватися до перевірки, або Вам потрібно оскаржити штраф контролюючого органу - залиште свій номер і ми Вам зателефонуємо.

Замовити дзвінок
Топ

А ти підписався на Бізнес Lawyer?

Канал з юридичними порадами та новинами для успішного розвитку твого бізнесу

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website.

ОСТАВЬТЕ НОМЕР ТЕЛЕФОНА

Залиште номер телефону