Перейти до вмісту

Дискредитація свідка у суді: джерела інформації

Дмитро Никифоров, адвокат

Одне із творчих завдань для сторони захисту у кримінальному процесі – знайти інформацію, що дискредитує свідка. Особливо така інформація допоможе зміцнити позицію сторони захисту при доведенні провокації злочину зі сторони правоохоронних органів.

Правоохоронці й досі залучають до кримінальних проваджень осіб, за якими тягнеться шлейф із судимостей та аналогічних провокацій у минулому. Те ж саме стосується понятих, яких правоохоронці залучають до проведення слідчих дій.

Близько 100 відкритих реєстрів адвокату у допомогу. Але найбільш ефективними для пошуку вразливої для свідка інформації є кілька джерел. Ділюсь власним досвідом.

OpenDataBot

Бота можна використовувати не тільки для моніторингу судових рішень. Здійсніть пошук по прізвищу, імені та по батькові особи. У результаті можете отримати інформацію про :

  • Заснування особою компаній чи відкриття ФОП. Наступний крок – перевірити самі компанії, чи фігурують вони у кримінальних провадженнях. Так можна відстежити потенційні зв’язки особи з правоохоронцями чи з’ясувати її мотиви на співпрацю з ними. По компаніям бот відкриває інформацію не тільки щодо наявності/відсутності податкового боргу, а й щодо розміру заборгованості (портал ДФС не надає такої інформації).
  • Судові справи, у яких особа виступає стороною. На цьому етапі можна дізнатись про судимості особи, її роль та процесуальний статус в інших кримінальних провадженнях.

Портал «Судова влада України»

На порталі судової влади нас цікавить розділ «Інформація щодо стадій розгляду судових справ». За результатами пошуку у полі «Сторона по справі» можна отримати інформацію щодо усіх справ, в яких приймала участь особа. На Порталі ви зможете отримати повне «судове досьє» на особу.  

На відміну від OpenDataBot, портал відкриває усі справи за участі особи незалежно від її процесуального статусу. Якщо одна особа є у різних справах потерпілою, обвинуваченою чи представником сторони – ви отримаєте інформацію з номером справи, сторонами по справі та про стадію судового розгляду.

Наприклад, за допомогою Порталу можна побачити, що свідок-хабародавець вже помічений в інших схожих кримінальних провадженнях. Гарний початок для доведення провокації злочину. Яку саме інформацію можна дізнатись з Порталу, дивіться на скріншоті.

       Єдиний державний реєстр судових рішень

Якщо за допомогою порталу «Судова влада України» ви дізнались інформацію про номер справи у суді, то зміст рішення ви легко зможете дізнатись у Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Для цього треба клікнути на порталі «Судова влада України» на відповідну справу та перейти за посиланням «Судові рішення». Альтернативний варіант – ввести номер судового рішення у відповідне поле на сайті Єдиного державного реєстру судових рішень. Хоча в Реєстрі інформація щодо ПІБ особи прихована, однаково зі змісту рішення можна здогадатись, про кого йде мова.

За допомогою вказаних 3 джерел інформації іноді можна отримати повне досьє на свідка, а іноді – лише зачіпку. Рекомендації щодо пошуку стосуються також і потерпілих. Знайдена інформація може дозволити пояснити мотиви особи на вчинення провокації злочину або ознаки підбурювання до його вчинення.

В одній з останніх справ вказані джерела відкрили кримінальне минуле одразу 3 учасників кримінального провадження: свідка, потерпілого та понятого, залученого до проведення обшуку. Тож на всяк випадок перевірте, можливо і у вашій справі свідок з’явився невипадково.

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Кількість оцінок: 9 середня: 5,00 з 5)
Завантаження ...

Якщо у вас виникли питання, ви завжди можете звернутися до нас за допомогою

Замовити дзвінок
Топ

А ти підписався на Бізнес Lawyer?

Канал з юридичними порадами та новинами для успішного розвитку твого бізнесу

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website.

ОСТАВЬТЕ НОМЕР ТЕЛЕФОНА

Залиште номер телефону