Перейти до вмісту

Як захиститись від неправомірного розголошення конфіденційної інформації?

Мабуть усі колись чули про NDA (non-disclosure agreement) або простою мовою «угоду про конфіденційність». Але чи працює цей інструмент в Україні – це вже інше питання.

На власному досвіді ми переконались, що відстояти порушені права при розголошенні конфіденційної інформації можливо! 

Нещодавно адвокати фірми BARGEN домоглися позитивного рішення по стягненню шкоди на користь нашого клієнта у розмірі близько 280 000 грн, у зв’язку з розголошенням конфіденційної інформації особою у мережі Facebook та LinkedIn. 

Суть справи: наш клієнт – ІТ-компанія,  уклала з підрядником угоду про конфіденційність (NDA). В угоді сторони визначили перелік інформації, розголошення якої забороняється. Натомість підрядник порушив свої зобов’язання та розголосив конфіденційну інформацію про попередній продаж продукту та  партнерів компанії на особистих сторінках у Facebook та LinkedIn.

Під час судового розгляду ми довели, що наш клієнт зазнав збитків у вигляді неотриманого доходу (упущеної вигоди), оскільки внаслідок розголошення інформації контрагент нашого клієнта вирішив припинити співпрацю з ІТ-компанією та розірвав договір, вартість якого становила 10 000 доларів США. Саме цю суму упущеної вигоди стягнув суд на користь нашого клієнта.

Крім того, у цьому судовому процесі вперше було застосовано такий спосіб забезпечення доказів як огляд особистих сторінок відповідача у соцмережах Facebook та LinkedIn та безпосередній огляд дописів, в яких відповідач розповсюдив конфіденційну інформацію. Оскільки і на це потрібен був час, то вирішили зробити фіксацію веб-сторінок у нотаріуса у країні, де це дозволено.

Тому ділимося практичними порадами:

  1. Що ж визнається конфіденційною інформацією?
  2. Як захиститись від неправомірного розголошення?
  3. Які можуть бути засоби впливу на особу, що розголошує?
  1. Конфіденційною може бути будь-яка інформація, доступ до якої обмежено фізичною чи юридичною особою. Це може комерційна інформація підприємства, контактні дані клієнтів, партнерів, постачальників, ціни тощо. Наприклад, підприємство може заборонити контрагенту використовувати інформацію щодо своїх клієнтів протягом 3 років після припинення співпраці.

  2. З метою захисту конфіденційної інформації спочатку їй потрібно надати такий статус. Це можливо передбачити в окремому положенні чи порядку, який визначатиме перелік, порядок використання та наслідки розголошення конфіденційної інформації. Крім того, рекомендуємо окремо укладати з особами угоду про конфіденційність, у якій також передбачити порядок використання такої інформації та санкції за порушення умов угоди.
     
  3. У разі порушення умов угоди, необхідно звертатись до суду з позовом про відшкодування збитків, завданих таким розголошенням. У нашому випадку сума була підтверджена вартістю контракту, який було розірвано через розголошення інформації.

В NDA можна передбачити відповідальність за розголошення інформації у вигляді штрафу. Такий спосіб є простішим, оскільки непотрібно окремо обґрунтовувати суму.

Правильне оформлення порядку роботи із конфіденційною інформацією є дієвим інструментом, який захистить від її розголошення та дозволить стягнути збитки з винною у розголошенні особи. 

Якщо вам потрібна консультація або професійний захист у справі про розголошення конфіденційної інформації, звертайтеся до нас за допомогою
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Кількість оцінок: 9 середня: 5,00 з 5)
Завантаження ...
Замовити дзвінок
Топ

А ти підписався на Бізнес Lawyer?

Канал з юридичними порадами та новинами для успішного розвитку твого бізнесу

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website.

ОСТАВЬТЕ НОМЕР ТЕЛЕФОНА

Залиште номер телефону