Перейти до вмісту

Чи знали ви що за музику в закладах потрібно платити?

Якщо ви власник ресторану, магазину, перукарні чи іншого публічного місця, куди приходять люди, то вам потрібно подбати про музику, яка грає у вашому приміщенні.

Закон “Про авторське право і суміжні права” визначає, що публічне виконання музики може здійснюватися виключно з дозволу автора. Проте це не означає, що для того, щоб вмикати в своїй кафешці новий хіт Джастіна Бібера, вам треба їхати в США і підписувати з ним договір.

Закон передбачає, що правовласники музичних творів можуть передавати управління своїми правами на музику організаціям колективного управління. В Україні для того, щоб законно вмикати музику в своєму закладі потрібно підписати договір з Українською лігою авторських та суміжних прав.
Ця організація має отримувати кошти від бізнесу, який використовує музику в своїй діяльності, а після цього передавати кошти власникам музичних творів (роялті).

Якщо ж ви не підпишете договір з цією організацією або напряму з власником пісні, то з вас можуть стягнути кошти в судовому порядку за використання музичних творів без відповідного дозволу. Це може бути кілька десятків чи навіть кілька сотень тисяч гривен.

Якщо Ви хочете підготуватися до перевірки, або Вам потрібно оскаржити штраф контролюючого органу - залиште свій номер і ми Вам зателефонуємо.

Замовити дзвінок
Топ

А ти підписався на Бізнес Lawyer?

Канал з юридичними порадами та новинами для успішного розвитку твого бізнесу

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website.

ОСТАВЬТЕ НОМЕР ТЕЛЕФОНА

Залиште номер телефону