Перейти до вмісту

​​Коли та кому потрібно сплачувати податок на розкіш?

Останнім часом все більше людей цікавляться таким явищем як «податок на розкіш».

Звичайно ж, що офіційна назва є іншою та визначена в Податковому Кодексі як: податок на нерухоме майно, транспортний податок та плата за землю.

Зосередимося на тому, коли потрібно сплачувати податок за «зайві квадратні метри» та «люксові автомобілі». Платниками такого податку є: фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками відповідного майна.

Податок на нерухоме майно
Необхідність сплати податку настає у разі якщо особа володіє або квартирою площею понад 60 кв. м , або приватним будинком площею понад 120 кв. м або квартирою та будинком загальною площею понад 180 кв. м.
В залежності від регіону, ставка податку може відрізнятись, але максимальною ставкою є: 70,84 грн за кожен «зайвий» кв.м.
Крім того, за квартиру, загальна площа якої перевищує 300 кв.м, або за будинок площею понад 500 кв. м власник зобов’язаний сплатити додатково ще 25 000 грн на рік за такий об’єкт нерухомості.

Транспортний податок
Під транспортний податок підпадають легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середня ринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати (наразі це 1 771 125 грн).
Список авто, які потрапляють під оподаткування та розрахування їх ринкової вартості можна подивитися на сайті Мінекономрозвитку.
Розмір податку становить 25 000 гривень на рік.

Коли платити?
Обов’язок сплати податку виникає тільки у разі отримання від податкової служби відповідного податкового повідомлення-рішення. Тобто, власник автомобіля або нерухомості не повинен самостійно розраховувати та сплачувати такий податок.
Після отримання податкового повідомлення у власника є 60 днів на сплату відповідного податку.

А якщо не платити?
У випадку затримки сплати податку до 30 днів після закінчення 60-ти денного строку власнику загрожує штраф у розмірі 10% від суми сплаченого податкового боргу, а у випадку затримки більше ніж 30 днів – штраф у розмірі 20%.

Якщо Ви хочете підготуватися до перевірки, або Вам потрібно оскаржити штраф контролюючого органу - залиште свій номер і ми Вам зателефонуємо.

Замовити дзвінок
Топ

А ти підписався на Бізнес Lawyer?

Канал з юридичними порадами та новинами для успішного розвитку твого бізнесу

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website.

ОСТАВЬТЕ НОМЕР ТЕЛЕФОНА

Залиште номер телефону