Перейти до вмісту

Як діяти під час обшуку?

Кожного року правоохоронці збільшують кількість проведених обшуків, що постійно зачіпає роботу бізнесу.

Однак чому обшуки почастішали? Закон дозволяє правоохоронцям без проблем почати кримінальне провадження за лічені хвилини, чим вони і користуються. Так само слідчому нескладно отримати рішення суду про обшук.

Тому нагадаємо базові правила поведінки під час візиту правоохоронців, актуальні як для власника бізнесу, так і для працівників.

Повідомте свого адвоката. Обшуки завжди несподівані. Подбайте про укладення договору із адвокатом заздалегідь, оскільки його присутність стримує від зловживань слідчими та оперативними працівниками.

Вимагайте надати копію ухвали суду про обшук. Адреса в ухвалі повинна співпадати із вашою адресою. Вже на цьому етапі можливо законно не допустити проведення обшуку, лише уважно вичитавши рішення суду!

Вимагайте надати посвідчення. Провести обшук може тільки слідчий або прокурор, про статус особи можливо дізнатися лише з посвідчення. Крім того, якщо будуть зловживання зі сторони учасників обшуку, потрібно знати конкретно, хто його проводив, щоб потім можливо було притягнути цю особу до відповідальності.

З приводу мобільних телефонів і носіїв інформації. Їх не повинно бути на видному місці чи на робочому столі. Найкраще тримати при собі, телефон потрібно перевести у беззвучний режим.

Нічого не розпаролюємо при правоохоронцях. Ви не зобов’яазні нікому повідомляти свої паролі.

Ніяких показів не даємо. На прохання поспілкуватися – відмова від дачі показань. Лише офіційно, через вручення повістки за 3 дні до дати допиту.

Дотримання цих простих порад допоможе пройти обшук з мінімальними ризиками для колективу та керівника.

Потрібно підготувати компнаію до обшуку? Ми можемо провести тренінг для компанії: “Як захиститися під час обшуку?

Більше порад читайте у статті партнера ЮФ “Bargen” Дмитра Никифорова

Замовити дзвінок
Топ

А ти підписався на Бізнес Lawyer?

Канал з юридичними порадами та новинами для успішного розвитку твого бізнесу

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website.

ОСТАВЬТЕ НОМЕР ТЕЛЕФОНА

Залиште номер телефону