Перейти до вмісту

Як (не) відповідати на запити ДПС?

Рано чи пізно діяльність підприємства може зацікавити податкового інспектора і він направить вам запит про надання інформації.

Та чи варто задовольняти всі вимоги допитливого інспектора?🤔

Податковим кодексом передбачено як має виглядати такий запит. Контролери ж часто порушують вимоги кодексу, тому розглянемо їх детальніше.

Запит повинен містити таку інформацію та реквізити:

підстави для надсилання запиту, із зазначенням інформації, яка це підтверджує;
Хоча підстав для направлення запиту вісім, зазвичай, податківці пишуть, що вони “виявили недостовірність даних, що містяться у податкових деклараціях, поданих платником податків”. При цьому яка інформація недостовірна, податківці не вказують.
Також в запиті може бути зазначено, що він направлений “в інших випадках, визначених Податковим Кодексом”. Під цю категорію податківці притягують будь-які норми Податкового кодексу. Яскравим прикладом є запити з вимогою пояснити, чому один й той самий товар продавався підприємством за різною ціною в різних роках.
І в одному, і в другому випадку такий запит можна вважати необгрунтованим.
перелік інформації, яка запитується, та перелік документів, які пропонується надати;
печатку контролюючого органу;
підпис керівника, його заступника або уповноваженої особи. Перевірити уповноважених осіб та їх повноваження можна за цим посиланням.

Порушення податківцями хоча б однієї з вимог звільняє отримувача від обов’язку надавати відповідь на такий запит. Тому не поспішайте виконувати всі вимоги податківців після отримання запиту, можливо є підстави не надавати запитувану інформацію.

Ми радимо відповідати на запити та пояснювати контролерам, чому запитувана інформація не може бути надана. Так ви донесете свою позицію до інспектора та уникнете позапланової перевірки, оскільки ненадання відповіді на запит може стати підставою для її проведення.

Якщо Ви хочете підготуватися до перевірки, або Вам потрібно оскаржити штраф контролюючого органу - залиште свій номер і ми Вам зателефонуємо.

Замовити дзвінок
Топ

А ти підписався на Бізнес Lawyer?

Канал з юридичними порадами та новинами для успішного розвитку твого бізнесу

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website.

ОСТАВЬТЕ НОМЕР ТЕЛЕФОНА

Залиште номер телефону