Перейти до вмісту

Як перевіряють безпечність непродовольчих товарів?

Купуючи різноманітні товари ви можливо звертали увагу на дивний значок у формі чорно-білого трилисника. Щось трохи схоже на ось це: ⚜ Це знак відповідності.
Разом з ним інколи можна побачити дві великі букви СЕ. Це також знак відповідності тільки європейським вимогам, а не українським.
Можливо серед інструкцій ви знаходили такий документ як декларація відповідності.

Всі ці знаки і документи є частиною процедури підтвердження відповідності товару вимогам безпечності.

Держава розробляє і затверджує набори вимог до тих чи інших промислових товарів і визначає процедури перевірки дотримання таких вимог. Такі документи називаються технічні регламенти. Їх доволі багато.
Наприклад, Технічний регламент безпечності іграшок містить вимоги до матеріалів, з яких виготовлені іграшки, перелік інформації та попереджень, які потрібно нанести на етикетки і т.п.

Процедури перевірки на відповідність також різні. Десь виробник просто заявляє, що його товар безпечний і декларує це, для якихось товарів йому для такої заяви потрібно пройти перевірку у спеціальних лабораторіях.

Після того, як підприємці починають продавати ці товари, то достовірність їх заяв про безпеку таких непродовольчих товарів може перевірити контролюючий орган. Такі перевірки називаються ринковим наглядом.

Якщо реалізатор не зможе підтвердити безпечність своєї продукції, то на нього чекає штраф, а товари можуть вилучити.

Більш того, контролюючий орган може провести перевірку всього ланцюга поставки таких товарів аж до виробника чи імпортера цих товарів. Виробники несуть найбільшу відповідальність, адже саме вони першочергово зобов’язані були забезпечити якість продукції.

Що цікаво, якщо підприємство не може підтвердити, де воно придбало товар, то таке підприємство і вважається виробником. Тому бережіть товаросупровідні документи.

Більше деталей про перевірки контролюючих органів та штрафи читайте тут.

Якщо Ви хочете підготуватися до перевірки, або Вам потрібно оскаржити штраф контролюючого органу - залиште свій номер і ми Вам зателефонуємо.

Замовити дзвінок
Топ

А ти підписався на Бізнес Lawyer?

Канал з юридичними порадами та новинами для успішного розвитку твого бізнесу

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website.

ОСТАВЬТЕ НОМЕР ТЕЛЕФОНА

Залиште номер телефону