Перейти до вмісту

Як поводитись свідку під час допиту?

Якщо ви займаєтесь бізнесом та взаємодієте з великою кількістю контрагентів чи приймаєте участь у держзакупівлях, то існує вірогідність того, що вами можуть зацікавитись правоохоронці.

Найпростіший для слідчого спосіб витягнути інформацію – викликати на допит. Якщо слідчий отримає потрібне, то це може обернутись негативними наслідками для вашого бізнесу. Тому дамо кілька простих та дієвих порад, як правильно поводитись під час допиту.

Зберіть інформацію. Під час розмови дізнайтеся у слідчого, чому вас викликають, у якому кримінальному провадженні, які дії планує провести слідчий за вашої участі. Якщо вам надіслали повістку, скопіюйте та загугліть номер кримінального провадження. Інформація по вашій справі може бути опублікована у реєстрі судових рішень, а це дозволить зрозуміти суть справи та краще підготуватись до допиту.

Залучіть адвоката. Базове правило – ніколи не ходіть на допит самі. Присутність адвоката стримуватиме слідчого від зловживань. Також адвокат підготує вас до допиту та візьме комунікацію зі слідчим на себе.

Не говоріть зайве. На запитання слідчого давайте короткі відповіді, у яких ви впевнені. Якщо щось не знаєте чи не пам’ятаєте, то так і кажіть.

Перевірте покази. Перед тим, як підписати протокол, уважно перечитайте зміст показів, за необхідності внесіть корективи та розпишіться під показами на кожній сторінці протоколу. Вільні графи перечіркуйте, щоб уникнути дописів.

Слідчий може викликати на допит не раніше ніж за 3 дні до запланованої дати допиту, тож у вас буде достатньо часу на підготовку.

Якщо Ви хочете підготуватися до перевірки, або Вам потрібно оскаржити штраф контролюючого органу - залиште свій номер і ми Вам зателефонуємо.

Замовити дзвінок
Топ

А ти підписався на Бізнес Lawyer?

Канал з юридичними порадами та новинами для успішного розвитку твого бізнесу

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website.

ОСТАВЬТЕ НОМЕР ТЕЛЕФОНА

Залиште номер телефону