Перейти до вмісту

Як змінити директора ТОВ?

Власники підприємства можуть у будь-який час звільнити одного директора ТОВ і призначити іншого. 

Врахуйте, що якщо повноваження директора припиняються без його згоди виключно за рішенням власників підприємства, то директор матиме право на виплату вихідної допомоги у розмірі шестимісячного середнього заробітку. Тому краще домовлятися про звільнення за угодою сторін. 

Якщо у ТОВ один учасник, то звільнення директора оформлюється рішенням учасника ТОВ. Якщо ж учасників декілька, то необхідно скласти протокол загальних зборів ТОВ. 

Зміст рішення і протоколу приблизно однаковий. Потрібно зазначити дату припинення повноважень одного директора і дату, з якої інший директор приступає до виконання своїх обов’язків.
Підписи учасників на протоколі чи на рішенні засвідчуються нотаріально.

Реєстрацію зміни директора повинен проводити або попередній, або новообраний директор. Наприклад, якщо власники вирішили припинити повноваження директора з 27 жовтня, а реєстрацію проводять 28 жовтня, то таку реєстрацію вже повинен проводити новообраний директор.

Реєстрацію зміни директора можна провести як у реєстратора у Центрі надання адміністративних послуг (ЦНАП), так і у нотаріуса.

Після проведення реєстраційних дій потрібно змінити ключі доступу до банківських рахунків підприємства та електронні цифрові підписи підприємства.

Якщо Ви хочете підготуватися до перевірки, або Вам потрібно оскаржити штраф контролюючого органу - залиште свій номер і ми Вам зателефонуємо.

Замовити дзвінок
Топ

А ти підписався на Бізнес Lawyer?

Канал з юридичними порадами та новинами для успішного розвитку твого бізнесу

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website.

ОСТАВЬТЕ НОМЕР ТЕЛЕФОНА

Залиште номер телефону