Перейти до вмісту

​Запити/вимоги слідчих про надання документів.

Під час розслідування слідчі надсилають бізнесу запити, у яких просять надати копії чи оригінали документів. Наприклад, просять установчі документи юрособи, або підтвердити взаємовідносини з певними компаніями (договори, видаткові накладні, рахунки тощо).

Чи обов’язкові такі запити до виконання?

Слідчий має право отримати такі документи лише на підставі рішення суду, а тому їх виконання не обов’язкове. Але слідчі знають, що багато компаній не будуть вдаватися в деталі і направлять інформацію, яку пізніше використають для чергової порції викликів на допити керівників компанії та її контрагентів. А тому надати документи на запит – значить нашкодити собі.

Як краще зробити, якщо вам надійшов запит слідчого?

Найкраще підготувати відповідь про те, що компанія надає будь-які документи тільки на виконання рішення суду. Таку відповідь не можна розцінювати як відмову у наданні документів, адже слідчий фактично перевищує свої повноваження, коли направляє запит без судового рішення.

Така відповідь змусить слідчого звертатися в суд. А це додаткові витрати зусиль і часу, і навіть проста відповідь-роз’яснення на запит може стримати від намагань отримати інформацію у непередбачений законом спосіб.

Якщо Ви хочете підготуватися до перевірки, або Вам потрібно оскаржити штраф контролюючого органу - залиште свій номер і ми Вам зателефонуємо.

Замовити дзвінок
Топ

А ти підписався на Бізнес Lawyer?

Канал з юридичними порадами та новинами для успішного розвитку твого бізнесу

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website.

ОСТАВЬТЕ НОМЕР ТЕЛЕФОНА

Залиште номер телефону