Перейти до вмісту

Як внести заставу у кримінальному провадженні? Покрокова інструкція

Оскільки питання внесення застави зазвичай термінові, для адвокатів чи заставодавців немає часу розбиратися з процедурою внесення застави у кримінальному провадженні і перечитувати інструкції і оголошення на сайті суду. Це особливо актуально у разі обрання тримання під вартою з альтернативою внесення застави, коли кожна година має значення. Підготували інструкцію, щоб зекономити дорогоцінний час.

Визначте суму і реквізити для сплати

В ухвалі суду про застосування застави або тримання під вартою з альтернативою внесення застави суд має встановити конкретну суму застави та написати рахунки для її внесення. Приклад:

Оплата у банку

Звертаємось у будь-який банк для оплати суми застави, зазначеної в судовому рішенні. У банку касир запитує документ, що посвідчує особу. 

Оплату здійснюємо на визначений в ухвалі депозитний рахунок Територіального управління Державної судової адміністрації України (ТУ ДСА), за місцезнаходженням суду, який обрав запобіжний захід у вигляді застави.

Після внесення застави у банку отримуємо оригінал квитанції про сплату коштів, а також дублікат квитанції (рекомендуємо).

Дублікат необхідний для повернення застави після припинення дії запобіжного заходу або винесення рішення по суті справи.

Варто врахувати, що кошти зараховуються на рахунок відповідного ТУ ДСА протягом 1-3 годин!

Отримання довідки про внесення застави

Подаємо до ТУ ДСА заяву про видачу довідки про внесення застави. Ця довідка необхідна для подальшого надання в СІЗО і звільнення особи, яка утримується під вартою. 

До заяви додаємо:

✅ Оригінал квитанції про внесення застави;  копію судового рішення про застосування запобіжного заходу; підтвердження повноважень адвоката. 

ФайлЗРАЗОК заяви про видачу довідки про внесення застави

Довідка про внесення застави видається НАРУЧНО заявнику у день звернення, з урахуванням графіку роботи територіального управління.

Надання довідки у слідчий ізолятор

З довідкою про внесення застави звертаємось у відповідний слідчий ізолятор (СІЗО), в якому знаходиться підзахисний.

У СІЗО достатньо надати довідку про внесення застави та документи, що посвідчують повноваження адвоката.

✅ Процедура звільнення з-під варти може тривати від 1 до 4 годин з моменту надання довідки про внесення застави.

Примітка! При звільненні підзахисного з-під варти необхідно звертати увагу на час роботи слідчих ізоляторів, оскільки звільнення осіб з-під варти здійснюється виключно в межах робочого графіку (ми з цим категорично не згодні, але на даний час система працює саме так).

У випадку внесення застави у п’ятницю варто враховувати скорочений робочий час, це може призвести до безпідставного утримання особи до понеділка !

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Кількість оцінок: 11 середня: 5,00 з 5)
Завантаження ...
Замовити дзвінок
Топ

А ти підписався на Бізнес Lawyer?

Канал з юридичними порадами та новинами для успішного розвитку твого бізнесу

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website.

ОСТАВЬТЕ НОМЕР ТЕЛЕФОНА

Залиште номер телефону