Перейти до вмісту

Навіть безнадійні арешти майна можна зняти

Нещодавно нашій команді вдалося зняти з фізичної особи арешти, які були накладені державним виконавцем у місті Донецьк ще в 2011-2012 роках.

З цими арештами клієнт спокійно собі жив до 2018 року доки не захотів продати авто. Тоді він і дізнався про наявність цих арештів.

Від ознайомлення з матеріалами справи до виключення відомостей про арешт з Єдиного реєстру заборон відчуження об’єктів нерухомого майна пройшло майже півтора року!

Строк зняття арештів напряму був пов’язаний як зі складністю ситуації, так і з бездіяльністю державних виконавців. Детальний опис наводимо нижче.

У 2010 році суд прийняв рішення про стягнення коштів з нашого клієнта. Державний виконавець на основі цього рішення у 2011 році наклав арешт на все нерухоме та рухоме майно клієнта і вніс відповідні записи до реєстру. В подальшому виконавець закрив виконавче провадження у зв’язку з відсутністю майна, на яке можна звернути стягнення.

У 2013 році суд апеляційної інстанції формально скасував рішення суду першої інстанції і прийняв нове рішення, яким повторно стягнув кошти з клієнта.

За рішенням суду апеляційної інстанції було відкрите нове виконавче провадження стосовно клієнта. Далі виконавче провадження було закрито і направлено до іншого відділу виконавчої служби м.Донецька. До нового відділу воно вже не дійшло. Перешкодила війна.

Наша компанія почала займатися справою в кінці 2018 року. Ми встановили чітку підставу для зняття арештів, а саме скасування рішення суду на підставі якого було відкрите виконавче провадження.

 

Далі опишемо процес зняття арештів:

Оскільки у 2018 році територіальний орган Державної виконавчої служби України (далі – ДВС) знаходився на території проведення Операції об’єднаних сил (далі – ООС), то його повноваження мав виконувати інший територіальний орган ДВС з підконтрольної території.

Для початку ми вирішили звернутися із заявою до відповідного територіального органу ДВС із проханням відновити втрачене виконавче провадження у зв’язку з тим, що воно знаходиться на території проведення ООС, та зняти арешти на підставі скасування рішення суду.

Звичайно, що для скасування арешту державний виконавець вимагав «засвідчене гербовою печаткою» рішення суду апеляційної інстанції про скасування рішення суду першої інстанції.

Звісно, що такого рішення суду ми не мали. Однак, у нас була його фотографія і рішення було наявне в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Це вказувало на те, що ми можемо відновити втрачене судове рішення в судовому порядку. Таке відновлення здійснює суд першої інстанції, який знаходиться на території ООС.

І знову ж таки, всі судові справи, які розглядають суди з території ООС, перенесені на розгляд судів на підконтрольній території.

Суд задовольнив нашу заяву про відновлення рішення суду апеляційної інстанції.

Далі ми надіслали державному виконавцю заяву про відновлення втраченого виконавчого провадження та зняття арештів разом з довгоочікуваною копією рішення суду з печаткою.

 

Все не могло так легко закінчитися і орган ДВС нам відмовив у скасуванні арешту.

Ми оскаржили рішення державного виконавця до суду та попросили суд зобов’язати державного виконавця відновити втрачені виконавчі провадження та зняти арешти.

У судовому засіданні, яке відбулось без нашої участі, суд задовольнив скаргу.

У подальшому ми надіслали екземпляр засвідченої ухвали суду до відповідного територіального органу ДВС.

Через декілька місяців постійних переписок у месенджерах з державним виконавцем і сотні телефонних дзвінків ми все ж таки досягли результату. Всі арешти з майна клієнта були зняті.

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Кількість оцінок: 12 середня: 4,17 з 5)
Завантаження ...
Замовити дзвінок
Топ

А ти підписався на Бізнес Lawyer?

Канал з юридичними порадами та новинами для успішного розвитку твого бізнесу

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website.

ОСТАВЬТЕ НОМЕР ТЕЛЕФОНА

Залиште номер телефону