Перейти до вмісту

Дайджест новин для інженерів за травень 2020

Дайджест новин за травень 2020 року

Карантин продовжено до 22 червня

20.05.2020 Кабмін постановою №392 встановив у відповідних регіонах України так званий «адаптивний» карантин з 22.05. до 22.06.

Головною відмінністю цієї постанови від попередньої є можливість послаблення карантину у регіоні за умови відповідності таким ознакам:

  • інцидентність (загальна кількість нових випадків COVID-19 за останні сім днів на 100 тис. населення) становить менше ніж 12 осіб на 100 тис. населення;
  • завантаженість ліжок у закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19, становить менш як 50 відсотків;
  • середня кількість тестувань методом полімеразної ланцюгової реакції та імуноферментного аналізу становить більше ніж 12 на 100 тис. населення протягом останніх семи днів.

Також постанова передбачає 5 етапів виходу з карантину, за умови відповідності вище зазначеним ознакам, та конкретні дати переходу на кожний етап: 22.05, 25.05, 01.06, 10.06 та 15.06.

Коментар юриста:

Не дивлячись на послаблення карантину постанова не передбачає скасування «масочного режиму», за недотримання якого встановлена відповідальність.

 

Опубліковано мінімальні вимоги щодо безпеки та здоров’я працівників

22.04.20 Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України опублікувало проект наказу «Про затвердження Мінімальних вимог щодо безпеки та здоров’я на роботі в металургійній промисловості», а 22.05.20 – проект наказу «Про затвердження Мінімальних вимог щодо безпеки та здоров’я працівників під час виконання робіт в морських портах».

Наразі безпеку роботи в металургійній промисловості регламентує наказ від 2008 року, який вже втратив свою актуальність у зв’язку із змінами в законодавстві. Новий наказ зумовлює більш безпечні та здорові умови праці.

Виконання робіт в морських портах з 2017 року (скасування органів влади Союзу РСР з охорони праці та пожежної безпеки, зокрема, Правил безпеки праці в морських портах) не регулюється жодним нормативним актом, тому розробка та прийняття нового акта є нагальною необхідністю.

Коментар юриста:

Оскільки мінімальні вимоги, зазначені в наказах, є обов’язковими до виконання, то рекомендуємо слідкувати за прийняттям цих наказів, якщо Ваше підприємство здійснює діяльність в цих сферах.

Нові правила оскарження процедур закупівель

19.04.2020 почали діяти зміни до Закону України «Про публічні закупівлі», прийняті ще у вересні минулого року.

Розкажемо про основні правила оскарження, передбачені новим Законом.

З 19 квітня розмір плати за подання скарги є диференційованим:

  • на етапі подання пропозицій вартість скарги становить 0,3% від вартості предмета закупівлі, але не менше 2 тис грн та не більше 85 тис грн та
  • 0,6% від вартості предмета закупівлі, але не менше 3 тис грн та не більш 170 тис грн – щодо рішень, прийнятих після розкриття тендерних пропозицій.

Раніше при оскарженні тендерної документації при закупівлі товарів на суму 5 млн грн потрібно було сплатити 5 тис грн, а зараз – 15 тис грн.

Проте, цікавим нововведенням є те, що з 19 квітня плата за подання скарги повертається скаржнику у таких випадках:

  • задоволення або часткового задоволення скарги;
  • залишення скарги без розгляду або припинення її розгляду якщо замовник усунув порушення, зазначені в скарзі.

У всіх інших випадках плата перераховується до державного бюджету.

Також Закон передбачає, що скаргу неможливо відкликати після її реєстрації. Так само як і замовник тепер не може відмінити процедуру закупівлі, яка оскаржується.

Змінився і строк розгляду скарги до 10 робочих днів. Проте, АМКУ може аргументовано продовжити такий строк до 20 робочих днів. 

Варто звернути увагу, що за оскарження закупівель, які були розпочаті до 19.04.2020 стягується плата у попередньому розмірі: 5 тис грн – при закупівлі товарів та послуг, 15 тис грн – для робіт.

Коментар юриста:

Якщо Ваше підприємство планує оскаржувати той чи інший етап закупівлі, то рекомендуємо додатково ознайомитись із новою редакцію Закону України «Про публічні закупівлі» та перевірити чи відповідає Ваша скарга новим вимогам Закону.

Кабмін встановив державне регулювання цін

18.05.2020 набула чинності постанова Кабміну №341 від 22.04.2020 «Про заходи щодо стабілізації цін на товари, що мають істотну соціальну значущість, товари протиепідемічного призначення», якою Кабмін встановив перелік таких товарів та передбачив порядок декларування цін на товари з цього переліку.

З 18 травня якщо підприємець планує збільшення роздрібної ціни на товари з встановленого переліку на 5 і більше відсотків проти роздрібної ціни на момент набрання чинності постановою, у нього виникатиме обов’язок декларування зміни цін. Надалі необхідно декларувати зміну роздрібної ціни у разі підвищення її на 5 і більше відсотків проти вже задекларованої роздрібної ціни.

Відповідно до постанови №341 декларування зміни роздрібних цін на товари здійснюється в електронному вигляді шляхом подання відомостей до Держпродспоживслужби через її офіційний веб-сайт (https://price.consumer.gov.ua/) з використанням кваліфікованого електронного підпису.

За невиконання вимог постанови до суб’єкта господарювання може бути застосовані:

  1. адміністративно-господарські санкції, передбачені Законом України «Про ціни і ціноутворення», а саме вилучення необґрунтовано одержаної виручки, що становить позитивну різницю між фактичною виручкою від продажу (реалізації) товару та виручкою за цінами, сформованими відповідно до запровадженого способу регулювання, та штраф у розмірі 100 відсотків необґрунтовано одержаної виручки;
  2. адміністративний штраф на посадових осіб у розмірі 2 550 гривень.

Коментар юриста:

Якщо Ваше підприємство здійснює торгівлю товарами, які наразі мають високий попит на ринку, і планує підвищувати ціну на цей товар, то перед прийняттям такого рішення варто перевірити наявність цих товарів у визначеному Кабміном переліку. Можливо, Вам доведеться діяти відповідно до умов постанови №341.

Державній інспекції містобудування України дозволили працювати

У попередніх випусках ми вже писали, що в березні 2020 року Кабмін ліквідував ДАБІ та передбачив створення замість неї трьох нових органів, зокрема, Державну інспекцію містобудування України (ДІМ), яка має отримати функцію здійснення державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду. При цьому, фактично нові органи функціонувати не почали.

І от 27.05.2020 Кабмін прийняв постанову «Деякі питання функціонування органів архітектурно-будівельного контролю та нагляду», якою дозволив Державній інспекції містобудування України розпочати виконувати свої функції та повноваження.

Проте, як зазначив Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов Державна інспекція містобудування України почне працювати з моменту заповнення штату мінімум на 30%, а не з 27 травня.

Коментар юриста:

Оскільки з моменту ліквідації ДАБІ державний архітектурно-будівельний контроль та нагляд фактично не здійснювався, то прийняття цієї постанови є першим етапом відновлення цих функцій. Тому рекомендуємо слідкувати за подальшими оголошеннями про початок роботи ДІМ.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Кількість оцінок: 4 середня: 4,50 з 5)
Завантаження ...

Якщо у вас виникли питання, то можете розраховувати на нашу допомогу

Замовити дзвінок
Топ

А ти підписався на Бізнес Lawyer?

Канал з юридичними порадами та новинами для успішного розвитку твого бізнесу

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website.

ОСТАВЬТЕ НОМЕР ТЕЛЕФОНА

Залиште номер телефону