Перейти до вмісту

​​Податкова арештовує кошти на рахунках. За що?

У податкової є дві підстави для арешту коштів:
1. податковий борг;
2. недопуск податкових інспекторів для проведення перевірки контролюючих органів.

Якщо у вас є податковий борг, арешт рахунків допускається лише якщо:
– майна підприємства недостатньо для погашення боргу;
– невідомо чи є у підприємства майно. 

Для того, щоб встановити чи є у підприємства майно, до вас мають прийти з податкової та описати його. Якщо ви відмовляєтесь, представник податкової складає акт відмови. Звертаємо увагу, що такий акт підписує лише представник податкової. Тому не дивуйтеся, що ви могли навіть не знати про наявність вашої відмови.

За відмову у проведенні перевірки підприємства (фактичної, планової чи позапланової) теж можуть накласти арешт. Проте лише у випадку, якщо ви відмовили у допуску незаконно. Якщо ж податкова прийшла на перевірку без правильно оформлених документів чи з порушенням процедури, арешт відміняється.

Процедура:
Податкова звертається до суду з позовом та надсилає його копію вам. Після цього вас мають повідомити з суду про відкриття справи. Тому якщо у вас є податковий борг чи ви нещодавно не допустили інспекторів на перевірку, слідкуйте за поштою (за адресою реєстрації підприємства) або ж періодично перевіряйте веб-сайт суду.
Рішення про накладення арешту на рахунки приймає виключно суд.

Чим небезпечний арешт рахунків? 🤔
Він може повністю заблокувати роботу підприємства. При цьому, отримувати кошти на арештований рахунок ви зможете, а от розпоряджатись ним – ні. Тобто, підприємство не може ані сплачувати заробітну плату працівникам, ані розраховуватись з контрагентами 🤯

Рекомендуємо швидко реагувати на такі «закиди» податкової та не допускати настання неприємних наслідків. Тому якщо податкова все-таки звернулась до суду, ось що ми радимо зробити в першу чергу:
 
з’ясуйте підставу для арешту коштів;
за наявності податкового боргу впевніться, що вашого майна дійсно не вистачає для оплати боргу або чи дійсно є акт про вашу відмову від опису майна;
у випадку якщо підставою став недопуск до перевірки, підготуйте докази того, що візит податківців був незаконним та ви не допустили їх цілком правомірно;
сформуйте позицію для суду, а краще – залучіть юриста з досвідом подібних «fight-ів» з податковою.
 

Якщо Ви хочете підготуватися до перевірки, або Вам потрібно оскаржити штраф контролюючого органу - залиште свій номер і ми Вам зателефонуємо.

Замовити дзвінок
Топ

А ти підписався на Бізнес Lawyer?

Канал з юридичними порадами та новинами для успішного розвитку твого бізнесу

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website.

ОСТАВЬТЕ НОМЕР ТЕЛЕФОНА

Залиште номер телефону