Юристи з нерухомості

+38 (097) 786 53 06

Кловський узвіз, 4, оф. 18, м. Київ

Купівля квартири на вторинному ринку. На що звернути увагу.

Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Одного разу до мене звернувся клієнт, який купив квартиру на вторинному ринку. Через місяць після купівлі до нього з позовом звернулася невідома йому особа про витребування у нього цієї квартири. Як з’ясувалося пізніше, існував судовий спір за участю цієї особи і попереднього власника. У судовій справі був накладений арешт на квартиру, проте коли клієнт купував квартиру арешт дивним чином був знятий. Ми встановили, що продавець вступив в змову з державним реєстратором, для того щоб продати квартиру. Але було вже пізно. І зараз покупець квартири  вже кілька років змушений боротися за придбану нерухомість у суді.

Коли ви купуєте квартиру на вторинному ринку треба бути дуже уважним. Вторинна нерухомість має свою історію в якій бувають темні сторінки. Це арешти, судові спори, незаконні перепланування та прописані родичі. Які ж ризики можуть бути при купівлі квартири та як купити нерухомість безпечно?  

 

Допоможемо придбати нерухомість безпечно

 

 Для початку перевірте правовстановлюючий документ на нерухомість. Це може бути договір купівлі-продажу, договір дарування чи свідоцтво про право на спадщину. Правовстановлюючими документами також може бути рішення суду, або свідоцтво про придбання нерухомого майна з прилюдних торгів. В такому випадку існують ризики що рішення суду буде скасовано попереднім власником і новопридбану квартиру у вас заберуть. Також варто перевірити чи не був власник нерухомості учасником судових процесів, які стосувалися квартири. Знайти судові справи за даними особи можна на сайті Судової влади. 

Перед купівлею квартири рекомендуємо отримати довідку з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. З довідки можна дізнатися власника квартири та чи не перебуває квартира в арешті, або іпотеці. Як отримати довідку можна почитати тут.  Нажаль в такій довідці не буде інформації про попередніх власників та проблеми з нерухомістю, які були раніше. Повний доступ до реєстру є в нотаріуса.  Тому краще укладати договір у знайомого нотаріуса, який зможе перевірити історію квартири.

Якщо ж виявиться що арешт з квартири був знятий за кілька днів до угоди то не потрібно поспішати підписувати договір. Скажімо якщо арешт знятий на підставі рішення суду то таке рішення в майбутньому може бути скасовано, а ваш договір визнаний недійсним. 

Також потрібно перевірити чи не претендують на квартиру інші особи. Наприклад, якщо нерухомість була придбана у шлюбі то для продажу майна обов’язково потрібно отримувати згоду іншого з подружжя, навіть якщо продавець вже не перебуває у шлюбі. Якщо ж продавець отримав квартиру у спадок, краще перевірити чи не претендують на квартиру інші спадкоємці та чи немає судових процесів за участю продавця.

Ще один важливий момент це прописані в квартирі особи. Якщо купити квартиру з прописаними людьми, то вони зможуть претендувати на користування  квартирою. Тому перед підписанням договору обов’язково перевірте довідку про реєстрацію місця проживання осіб в квартирі. Оскільки потім доведеться виписувати таких осіб в судовому порядку.

 

Описане вище, це лише частина підводних каменів при купівлі квартири на вторинному ринку. Ризиків є досить багато. А тому щоб не втратити гроші та не залишитися без майна  краще провести повну перевірку нерухомості перед покупкою. В цьому вам допоможуть професійні юристи з нерухомості.

Андрій Гевко, адвокат, партнер юридичної фірми Bargen

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Кількість оцінок: 7 середня: 4,57 з 5)
Завантаження ...

супровід угод з нерухомістю, сопровождение сделок с недвижимостью, юрист по сделкам с недвижимостью, проверка недвижимости перед покупкой, проверка квартиры, проверка квартиры при покупке, что нужно знать при покупке квартиры, проверка квартиры перед покупкой, проверить квартиру перед покупкой, проверка недвижимости, проверка чистоты квартиры, юридическая проверка квартиры, что нужно провертить при покупке квартиры, Проверка документов при покупке квартиры, что проверять при покупке квартиры, какие документы проверять при покупке квартиры, проверить недвижимость, проверить квартиру при покупке, юридическое сопровождение сделок с недвижимостью, супровід угод з нерухомістю, перевірка квартири, документи при купівлі квартири, супровід угод з нерухомістю, что проверить при покупке квартиры на вторичном рынке, какие документы нужны при покупке квартиры на вторичном рынке, какие документы нужны для покупки квартиры на вторичном рынке, перечень документов при покупке квартиры на вторичном рынке, как правильно купить квартиру, что нужно знать при покупке квартиры, покупка вторичного жилья документы, риски при покупке квартиры

Андрій Гевко

партнер юридичної фірми Bargen

Спеціалізується на супроводі угод та судових спорів щодо нерухомості

Загальна сума супроводжуваних угод - більше 100 млн. грн.

Юридична фірма Bargen

Кловський узвіз, 4, оф.18, м.Київ

моб. (097) 786 53 06

info@bargen.com.ua

© Bargen Law Firm 2018

Замовити дзвінок
Топ

А ти підписався на Бізнес Lawyer?

Канал з юридичними порадами та новинами для успішного розвитку твого бізнесу

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website.

ОСТАВЬТЕ НОМЕР ТЕЛЕФОНА

Залиште номер телефону