Перейти до вмісту

Створення ТОВ. Міфи та реальність

Починаючи бізнес кожен підприємець задається питанням вибору формату роботи. Він може бути різним: від ФОП і до приватного підприємства. Водночас найбільш знайомим для всіх форматом роботи є введення бізнесу через створення товариства з обмеженою відповідальністю – ТОВ.

Сьогодні зупинимось на стандартній процедурі створення ТОВ та розвіємо деякі міфи, пов’язані з цією процедурою.

Міф №1. Для створення ТОВ необхідна велика кількість документів.

Насправді ні. Першочергово потрібно підготувати статут, рішення про створення ТОВ та заповнити реєстраційну заяву.

Закон України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» підкаже, які положення обов’язково має містити статут ТОВ. Це найменування ТОВ, органи управління (директор, збори учасників) і їх компетенцію, порядок прийняття ними рішень, порядок вступу до ТОВ та виходу з нього. Все інше – за бажанням.

Варто розвіяти ще один міф, пов’язаний із кількістю сторінок статуту. На практиці дуже часто зустрічаються статути із 15-20 сторінок, які просто копіюють положення згаданого закону.

Стандартний статут ТОВ можна вмістити на 4 сторінках разом з титулкою :).

До змісту рішення про створення ТОВ взагалі не має жодних вимог. Головне, щоб з нього було зрозуміло наміри засновників створити ТОВ. У рішенні варто вказати: найменування, місцезнаходження ТОВ, реквізити засновників, розмір статутного капіталу та частки засновників, види діяльності, яку буде здійснювати ТОВ.

Трохи про головне. Підтверджувати місцезнаходження ТОВ не потрібно ніякими документами. Тобто, кожен може зареєструвати ТОВ за будь-якою адресою. Проте не слід забувати, що на цю адресу в подальшому може приходити пошта від державних органів, а тому місцезнаходження має бути реальним.

І ще одне. Розмір статутного капіталу засновники визначають самостійно і він може стартувати від 1 копійки. Проте початковий статутний капітал – це сума, необхідна для функціонування бізнесу з початку створення ТОВ до моменту отримання прибутку. Суму, яку визначили як розмір статутного капіталу, не потрібно мати при собі в день створення ТОВ. Ці кошти засновники можуть вносити на рахунок ТОВ протягом року з дня створення ТОВ.

Реєстраційну заяву можна скачати на офіційному веб-порталі парламенту України – https://zakon.rada.gov.ua/laws. Мінюст періодичні публікує пам’ятки, які підкажуть як заповнювати цю заяву.

Необхідні документи готові. Залишилось нотаріально засвідчити підписи засновників на статуті і рішенні про створення ТОВ та можна реєструвати ТОВ.

Міф №2. Створення ТОВ займає близько тижня чи навіть більше.

Колись давно – можливо. Наразі це реально зробити за пару днів. Схема створення ТОВ така: підготовка документів – реєстрація – відкриття рахунку.

Про підготовку документів поговорили, переходимо до наступного етапу – реєстрація. Мало хто знає, що зареєструвати ТОВ можна не тільки через державного реєстратора, а через нотаріуса.

Щоб зекономити час та нерви краще звернутись до нотаріуса. Тим більше, що вам і так потрібно буде посвідчувати у нього підписи на статуті і на рішенні про створення ТОВ.

Реєстрація у нотаріуса дозволить вибрати зручний для всіх час, а також дасть майже 100% гарантію, що ТОВ буде зареєстровано з першого разу. Звичайно, що за послуги нотаріуса з реєстрації ТОВ доведеться заплатити додатково.

Пам’ятка. Зареєструвати ТОВ можна у будь-якого реєстратора чи нотаріуса в межах області (м.Києва) у якій знаходиться ТОВ.

Документи підготували, принесли на реєстрацію, а що далі? Чекаємо 24 години поки все зареєструється, забираємо у реєстратора чи нотаріуса виписку і можна йти відкривати рахунок у банку.

А як бути з податковою, статистикою, пенсійним фондом?

Всі ці органи автоматично отримують інформацію про нове ТОВ в момент його реєстрації і беруть її на облік, не хвилюйтесь :).

Новостворені ТОВ часто працюють не на загальній системі оподаткування, а на єдиному податку. Щоб стати платником єдиного податку також не потрібно додатково йти у податкову. Необхідно просто заповнити ще одну сторінку тої самої реєстраційної заяви.

Маленький секрет. Зареєструвати ТОВ можна навіть онлайн, не виходячи з дому. Потрібно мати лише ЕЦП. Потренуватись в реєстрації ТОВ онлайн можна за посиланням https://online.minjust.gov.ua/modelnyiy-statut.

 
Зареєструємо ТОВ, проконсультуємо, підготуємо усі необхідні документи

Міф №3. ТОВ повинне мати печатку.

Дуже хочеться приділити окрему увагу цьому пункту.

ТОВ не зобов’язане мати печатку!

Положення щодо обов’язковості печатки вже виключили зі всіх законів. Тому якщо ви створюєте ТОВ і не плануєте витрачати зайві гроші та час на отримання печатки, то пам’ятайте про це. Якщо хтось з контрагентів чи державних органів вимагає від вас проставити печатку, то сміливо кажіть, що така вимога незаконна.

Міф №4. Всі документи про ТОВ мають бути в паперовому вигляді.

Витяг з реєстру юридичних осіб, довідка зі статистики, витяг з реєстру платників єдиного податку/ПДВ, довідки про взяття на облік і так далі – це все минуле століття.

В епоху електронного документообігу та існування ряду відкритих реєстрів вже слід забути про всі ці довідки в паперовому вигляді.

Достатньо знати лише ідентифікаційний код ТОВ і можна дізнатись про нього все, що буде вказано у тих паперових довідках.

Вже навіть статут ТОВ публікується на порталі Мінюсту в сканованому вигляді. Звичайно, в закритому доступі і щоб його проглянути чи завантажити потрібен код, який є у учасників ТОВ.

Тому варто забути про отримання довідок у паперовому вигляді та зекономити собі час.

Отже, сподіваємось, що цією статтею ми трохи розвіяли завісу таємничості та складності процедури створення ТОВ. Якщо ж ви не хочете розбиратися зі всіма документами самостійно, то юридична компанія Bargen завжди готова допомогти вам розпочати свій бізнес.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Кількість оцінок: 18 середня: 4,83 з 5)
Завантаження ...

Зареєструємо ТОВ, проконсультуємо, підготуємо усі необхідні документи

Замовити дзвінок
Топ

А ти підписався на Бізнес Lawyer?

Канал з юридичними порадами та новинами для успішного розвитку твого бізнесу

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website.

ОСТАВЬТЕ НОМЕР ТЕЛЕФОНА

Залиште номер телефону