Перейти до вмісту

Що має бути в договорі купівлі квартири?

Незалежно від того чи купуєте ви квартиру в новобудові чи це житло в старому будинку, необхідно провести повну перевірку продавця і об’єкта нерухомості.

Проте, не меншу увагу потрібно приділяти самому договору купівлі квартири та умовам такого договору. Тож які пункти мають бути в договорі, щоб угода була безпечною? 

Купівля квартири в новобудові.

 У попередній статті я розповідав про схеми купівлі квартири в новому будинку. Проте незалежно від того який спосіб інвестування у будівництво вибрав забудовник, у вашому договорі обов’язково мають бути певні пункти, щоб гарантувати вам більш безпечну купівлю. 

  1. У договорі мають бути вказані точні реквізити земельної ділянки та вашої майбутньої квартири, зокрема її площа, будівельний номер квартири та поверх. Це допоможе в майбутньому відстоювати свої права на квартиру, якщо забудовник надумає продати вашу квартиру комусь іще, або підсунути вам іншу квартиру. Крім того, краще щоб у договорі були посилання на дозвільні документи на підставі яких забудовник буде будувати будинок.

  2. Кінцеві строки здачі в експлуатацію. В договорі мають бути вказаний кінцевий строк здачі будинку в експлуатацію та передачі квартири покупцю. Більшість забудовників у своїх договорах передбачає також можливість продовження кінцевих строків, тому на цей момент також потрібно звернути увагу. Крім того, як показує практика, добросовісні забудовники в своїх договорах передбачають для себе штрафні санкції за порушення строків здачі будинку. Цим вони показують свою відкритість та мотивують покупці купувати квартиру саме в них.

  3. Повернення сплачених коштів. Якщо забудовник порушив свої зобов’язання, зокрема щодо строків здачі будинку, то в договорі крім штрафних санкцій обов’язково має бути пункт, який дає право покупцю відмовитися від договору та повернути сплачені кошти.  У цьому пункті має бути детально розписано порядок розірвання договору та строки протягом яких забудовник повертає кошти.

  4. Фіксація ціни. В багатьох договорах забудовники передбачають для себе можливість коригувати ціну договору, якщо ви купуєте квартиру  в розстрочку, або якщо площа квартири буде відрізнятися від договірної після технічної інвентаризації. Проте, в деяких договорах можуть бути пункти, які передбачають можливість змінити ціну в залежності від курсу долара, або цін на будівельні матеріали. Такі пункти є досить ризиковими для покупців. Щоб отримати свою квартиру в такому випадку доводиться доплачувати і досить немалі суми.

  5. Порядок передачі квартири та якісні характеристики. Обов’язково в договорі має бути прописано в якому стані та з якими технічними характеристиками забудовник буде передавати майбутню квартиру. Це наявність вхідних дверей, стяжки, штукатурки, проведення комунікацій до квартири та ін. У договорі має бути зазначено як передається квартира, як підписується акт недоліків та як забудовник має  усунути виявлені недоліки.

Допоможемо придбати нерухомість безпечно

Купівля квартири на вторинному ринку.

Купівля квартири на вторинному ринку це завжди ризик, а тому до вибору продавця і аналізу самого об’єкту нерухомості потрібно підійти дуже уважно. Раніше ми писали з якими прихованими ризиками може зіткнутися покупець такої квартири. Проте не потрібно забувати, що договір купівлі-продажу квартири має відповідати не тільки інтересам продавця, але й покупця. 

  1. Характеристики квартири. Дуже часто, квартира може бути перепланована, а перепланування не узаконені. Тому потрібно звертати увагу на характеристики квартири вказані в договорі, та дійсні характеристики квартири.

  2. Перехід права власності. Щоб уникнути ризиків продавці нерухомості часто прописують в договорах умову, згідно якої право власності на квартиру до покупця переходить через декілька днів після оплати. Проте така умова має ризики для покупця, оскільки покупець може здійснити оплату, а квартиру так і не отримати. Тому на таку умову краще не погоджуватися, а передбачити умову згідно з якою право власності на квартиру переходить в момент нотаріального посвідчення договору купівлі-продажу квартири.

  3. Ціна договору. Часто продавці пропонують вказати в договорі меншу суму ніж фактично буде сплачена, а іншу частину пропонують сплатити готівкою. Обґрунтовують це розміром податків та інших платежів, які доведеться платити продавцю. На таку умову теж краще не погоджуватися, адже якщо договір купівлі-продажу буде визнаний недійсним, то повернути можна буде тільки ту суму, яку ви вказали в договорі.

  4. Комуналка. В договорі має бути умова, що продавцем сплачені усі платежі пов’язані з утриманням квартири, а усі витрати щодо утримання квартири, які виникли до її продажу, продавець зобов’язується відшкодувати покупцю.

Як бачимо, в договорах купівлі-продажу квартири може не вистачати умов, які гарантують покупцю безпечну угоду. Також, можуть бути і підводні камені при наявності яких договір краще не підписувати.

Щоб бути впевненим, що ваш договір захищає ваші інтереси, краще довірити його аналіз професійним юристам з нерухомості.

Виявимо ризики, перевіримо нерухомість та продавця

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Кількість оцінок: 5 середня: 5,00 з 5)
Завантаження ...

Якщо у вас виникли питання, ви завжди можете звернутися до нас за допомогою

Замовити дзвінок
Топ

А ти підписався на Бізнес Lawyer?

Канал з юридичними порадами та новинами для успішного розвитку твого бізнесу

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website.

ОСТАВЬТЕ НОМЕР ТЕЛЕФОНА

Залиште номер телефону