Перейти до вмісту

Оформлення працівників та перевірки Держпраці в IT

Попередній слайд
Наступний слайд

17.10.2018 Юридична фірма «BARGEN» разом з Kyiv IT Cluster провели семінар  на тему «Чи варто ІТ-бізнесу боятися перевірок Держпраці».

Захід складався з кількох блоків. Спочатку адвокат Андрій Гевко розповів про перевірки Державної служби України з питань праці.

 Андрій розповів присутнім про підстави для проведення перевірок (інспекційних відвідувань), а також про  те, які документи мають бути в інспектора праці під час перевірки. Андрій звернув увагу учасників заходу: перед тим як допускати інспектора потрібно перевірити службове посвідчення, форма якого затверджена Мінсоцполітики. Також інспектор крім службового посвідчення має надати копію направлення на проведення інспекційного відвідування.

Андрій Гевко також зазначив, що не зважаючи на широке коло повноважень інспекторів праці, інспектор має проводити перевірку у межах тих обставин, які були підставою для виходу з інспекційним відвідуванням. Наприклад, якщо прийшли перевіряти дотримання законодавства щодо працевлаштування неповнолітніх, то перевірка працевлаштування інших працівників буде виходити за межі такої перевірки.

Спікер також приділив увагу підставам для не допуску до інспекційного відвідування та зазначив, що крім службового посвідчення та направлення інспектор зобов’язаний розписатися в журналі перевірок, а строк інспекційного відвідування не може перевищувати 2 днів (для малого бізнесу). Якщо ці вимоги не  були дотримані, то інспектора можна не допускати до перевірки.

Андрій також поділився з гостями семінару актуальною судовою практикою оскарження штрафів Держпраці.  Зокрема зазначив, що суди чітко розмежовують цивільно-правові відносини і трудові. Якщо метою  цивільно-правового договору є конкретний результат, то такі відносини не можуть бути трудовими, а на роботодавця не може бути накладений штраф за неоформлених працівників.

Другий блок був присвячений структуруванню ІТ бізнесу та оформленню працівників. Адвокат Тетяна Петренко розповіла слухачам про переваги цивільно-правових відносин у порівнянні з трудовими, а також про ризики таких відносин.

Тетяна звернула увагу учасників на обов’язкові умови, яким мають відповідати договори укладені з ФОП. Зокрема, в договорі немає бути жодної прив’язки до робочого часу, або підпорядкування. Виконавець за договором має виконувати роботи у зручний для нього час. Робота за таким договором повинна мати конкретний результат.

Окрему увагу спікер приділила оформленню договорів оренди робочого місця та договорів коворкінгу. Тетяна звернула увагу на те, що за договором оренди робочого місця можна передати тільки конкретне робоче місце. Водночас за договором коворкінгу місце на якому буде сидіти виконавець послуг за договором – не визначено.

Нижче можна ознайомитися з презентаціями Андрія та Тетяни.

Гевко А.В. – Чи варто бізнесу боятися перевірок Держпраці

Петренко Т.С._Чи варто ІТ-бізнесу боятися перевірок

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Кількість оцінок: 9 середня: 5,00 з 5)
Завантаження ...

Якщо ви хочете підготуватися до перевірки, або якщо у вас вже провели перевірку і наклали штраф, звертайтесь до нас за допомогою.

Позначки:
Замовити дзвінок
Топ

А ти підписався на Бізнес Lawyer?

Канал з юридичними порадами та новинами для успішного розвитку твого бізнесу

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website.

ОСТАВЬТЕ НОМЕР ТЕЛЕФОНА

Залиште номер телефону