Перейти до вмісту

Спори з контролюючими органами. Новини і судова практика

 

Уклав ЦПД з продавцем – отримай штраф Держпраці.

Держпраці оштрафувало підприємця на 780 тис. грн за неоформлених працівників (продавців)  Підприємець звернувся з позовом до суду про скасування штрафу. Свої вимоги він обгрунтував цивільно-правовими договорами укладеними з працівниками та зазначив, що відносини між ними цивільно-правові, а не трудові.

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду  в своїй постанові від 25.11.2019 у справі №620/392/19 став на сторону Держпраці. Суд зазначив, що з аналізу договору можна зробити висновок про наявність трудових відносин. Про це свідчить дотримання працівниками встановленого графіку роботи, довготривалий характер відносин, щомісячна оплата праці в фіксованій сумі та систематичне виконання трудових функцій, закупівля та реалізація товару.

Детальніше почитати про укладення цивільно-правових договорів з працівниками та оскарження штрафів Держпраці Ви можете у нашій статті.

 

Змінився власник приміщення? Суд відмовляє в позові контролерів про зупинення експлуатації цього приміщення.

Після проведення проведення планової перевірки, ДСНС (пожежники) звернулося з позовом до підприємства про застосування заходів реагування, шляхом зупинення експлуатації будівлі. На думку контролерів. порушення виявлені під час перевірки створювали загрозу життю та здоров’ю людей. Після проведення перевірки, змінився власник вказаного приміщення, проте позов було подано до попереднього власника.

 Своєю постановою від 07.11.2019 у справі  № 520/8993/18 Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду підтвердив правомірність відмови в позові ДСНС. Суд зазначив, що захід реагування у вигляді зупинення експлуатації будівлі не може бути застосований до підприємства, яке не є власником приміщення.

Детальніше про судову практику у спорах за позовами ДСНС про зупинення експлуатації будівель можна прочитати за посиланням.

 

Екологи не мають права звертатися з позовом до суду про зобовязання допустити до перевірки.

Після того як представники підприємства відмовили в допуску інспектора Держекоінспекції до проведення планової перевірки, інспекція звернулася з позовом до суду. 

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду  в своїй постанові від 15.11.2019 у справі №825/523/16 вчергове підтвердив, що ні Законами України «Про охорону навколишнього природного середовища» та «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», ні Положенням про Державну екологічну інспекцію України, ні іншим чинним законодавством України не передбачено право Держекоінспекції на звернення до суду із позовом про зобов’язання допустити працівників до проведення перевірки.

 

Затверджено плани перевірок на 2020 рік

Контролюючі органи затвердили плани графіки перевірок на 2020 рік. Найбільшу кількість перевірок в наступному році проведе Державна служба України з надзвичайних ситуацій (більше 44 тис. перевірок). Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів планує провести більше 22 тис. перевірок, а Державна служба України з питань праці більше 16 тис. З планами перевірок та переліком контролюючих органів, які будуть перевіряти бізнес у 2020 році можна ознайомитися на Інспекційному порталі. Почитати більше про порядок перевірок контролюючими органами можна у нашій статті.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Кількість оцінок: 22 середня: 4,95 з 5)
Завантаження ...

Якщо Ви хочете підготуватися до перевірки, або Вам потрібно оскаржити штраф контролюючого органу - залиште свій номер і ми Вам зателефонуємо.

Замовити дзвінок
Топ

А ти підписався на Бізнес Lawyer?

Канал з юридичними порадами та новинами для успішного розвитку твого бізнесу

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website.

ОСТАВЬТЕ НОМЕР ТЕЛЕФОНА

Залиште номер телефону