Перейти до вмісту

Дайджест новин для інженерів за червень 2020

Дайджест новин за червень 2020 року

«Адаптивний» карантин продовжено до 31 липня

22.06.2020 набула чинності відповідна постанова Кабінету Міністрів України про продовження карантину на території України до 31.07.2020.

Постанову доповнено, зокрема, пунктом щодо графіку роботи суб’єктів господарювання.

Відтак, відповідний пункт постанови рекомендує суб’єктам господарювання на період дії карантину внести (у разі необхідності) зміни до режимів їх роботи з метою встановлення початку роботи о 9, 10 чи більш пізній годині. Зокрема, встановити початок роботи о 10 або більш пізній годині суб’єктам господарювання, які провадять свою діяльність у таких видах економічної діяльності:

  • оптова та роздрібна торгівля; 
  • ремонт автотранспортних засобів і мотоциклів;
  • поштова та кур’єрська діяльність;
  • тимчасове розміщування та організація харчування;
  • страхова діяльність;
  • освіта;
  • надання соціальної допомоги;
  • мистецтво, спорт, розваги та відпочинок.

Коментар юриста:

Зверніть увагу, що постанова як і раніше передбачає перебування в громадських місцях та будівлях в засобах індивідуального захисту. Нагадаємо, що за порушення цього пункту передбачений адміністративний штраф у розмірі від 17 000 до 34 000 гривень.

Джерело: Постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України» №500 від 17.06.2020

 

Держпраці опублікувала Мінімальні вимоги щодо безпеки та здоров’я на роботі під час експлуатації ліфтів

На веб-сайті Держпраці України опубліковано проєкт наказу Мінекономіки, який передбачає затвердження нових вимог щодо безпеки та здоров’я на роботі під час експлуатації ліфтів.

На сьогодні вимоги до безпечної експлуатації ліфтів визначають Правила будови і безпечної експлуатації ліфтів, затверджені наказом Державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду від 01.09.2008 № 190.

Відповідно до пояснювальної записки до проєкту наказу зазначені правила застарілі та діють лише в частині, що не суперечить законодавству України, зокрема містять вимоги до будови ліфтів, що суперечить законодавству у сфері технічного регулювання.

Передбачається, що реалізація проєкту наказу сприятиме підвищенню рівня безпеки технологічних процесів, поліпшенню умов праці, встановить вимоги до регламентації безпечних методів роботи працівників суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність під час експлуатації ліфтів, зменшенню кількості аварій, нещасних випадків і професійних захворювань.

 

Коментар юриста:

На веб-сайті Держпраці заначено, що пропозиції та зауваження до зазначеного проєкту приймаються протягом одного місяця з дня оприлюднення (тобто, з 24.06.2020). Отже, кожна особа має можливість обґрунтовано вплинути на положення наказу та запропонувати своє бачення вимог до безпечної експлуатації ліфтів.

Джерело: Повідомлення про оприлюднення проєкту наказу Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України «Про затвердження Мінімальних вимог щодо безпеки та здоров’я на роботі під час експлуатації ліфтів» від 24.06.2020

 

Закон про посилену відповідальність за пошкодження телекомунікаційних мереж набрав чинності

У попередніх випусках журналу ми згадували про те, що Верховна Рада України планує суттєво підсилити відповідальність за пошкодження телекомунікаційних мереж і обладнання.

Відповідний Закон набрав чинності 03.06.2020.

Як і передбачалось проектом Закону за пошкодження телекомунікаційних мереж і обладнання встановлюється адміністративна та кримінальна відповідальність. Тобто, якщо дії порушника призвели до припинення надання телекомунікаційних послуг, то його притягнуть до кримінальної відповідальності.

Нагадаємо, що кримінальне покарання передбачає штраф у розмірі від 17 000 до 51 000 грн або обмеження волі на строк від одного до трьох років, або позбавлення волі від одного до восьми років.

Адміністративний штраф, в свою чергу, передбачає штраф у розмірі від 1700 до 3400 грн на громадян та від 5100 до 6800 грн на посадових осіб.

Коментар юриста:

Оскільки пошкодження телекомунікаційних мереж на практиці періодично трапляється, а їх відновлення потребує зусиль та коштів, то прийняття превентивного Закону повинно убезпечити власників від порушників.

Джерело: Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту телекомунікаційних мереж» №600-IX від 13.05.2020.

 

За недопуск інспектора Держекоінспекції до перевірки можна отримати кримінальне покарання

11.06.2020 голова Держекоінспекції повідомив таку новину на прес-конференції.

Насправді ж для того, щоб недопуск інспектора і справді закінчився кримінальною відповідальністю, Держекоінспекція має отримати статус правоохоронного органу шляхом внесення відповідних змін до Положення про Державну екологічну інспекцію України.

Оскільки такі зміни має затвердити Кабмін, то варто розуміти, що зміна Положення потребує певного часу.

Чому ж Держекоінспекції необхідно отримати такий статус?

Дуже часто виникають ситуації, коли підприємці не допускають інспекторів Держекоінспекції до перевірки своєї діяльності, оскільки знають, що за це відсутня відповідальність. Отримання Держекоінспекцією статусу правоохоронного органу дасть Держекоінспекції можливість належним чином виконувати свої функції та швидко реагувати на скарги, адже після прийняття відповідних змін до Положення, недопуск може стати підставою для притягнення особи до кримінальної відповідальності.

Водночас це може стати ще одним способом тиску на бізнес зі сторони недобросовісних інспекторів.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Кількість оцінок: 4 середня: 4,50 з 5)
Завантаження ...

Якщо у вас виникли питання, то можете розраховувати на нашу допомогу

Замовити дзвінок
Топ

А ти підписався на Бізнес Lawyer?

Канал з юридичними порадами та новинами для успішного розвитку твого бізнесу

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website.

ОСТАВЬТЕ НОМЕР ТЕЛЕФОНА

Залиште номер телефону