Перейти до вмісту

Дайджест новин для бізнесу за червень?

Обмеження обігу пластикових пакетів

1 червня Верховна Рада прийняла Закон №1489-IX, яким обмежила обіг пластикових пакетів на території України.

Заборона стосується пластикових пакетів, які не мають здатності до біорозкладання, крім пакетів, що призначені для пакування та/або транспортування свіжої риби, м’яса та продуктів із них, сипучих продуктів, льоду, із шириною до 225 міліметрів (без бокових складок), глибиною до 345 міліметрів (з урахуванням бокових складок), довжиною до 450 міліметрів (з урахуванням ручок).

Такі пластикові пакети забороняється розповсюджувати як платно, так і безоплатно в місцях роздрібної торгівлі, надання послуг та закладах громадського харчування. На виробників, які упаковують свою продукцію в пластикові пакети, Закон не поширюється.

Штраф за платне розповсюдження пластикових пакетів – від 8500 до 17 000 гривень, а за безоплатне – від 1700 до 3400 гривень.

Заборона почне діяти з початку березня 2022 року.

Затверджено структуру власності для юридичних осіб

11 червня Мінфін опублікував свій наказ “Про затвердження Положення про форму та зміст структури власності”.

Наказ визначає форму та зміст структури власності юридичної особи. Цей документ повинні обов’язково подати всі юридичні особи державним реєстраторам для підтвердження інформації про бенефіціарних власників. Подати структуру власності потрібно з 11 липня до 11 жовтня цього року і далі щорічно протягом 14 календарних днів з дати реєстрації юридичної особи.

За неподання або несвоєчасне подання структури власності на директора юридичної особи може бути накладено штраф у розмірі від 17 000 до 51 000 гривень.

Держпраці опублікувало критерії для визначення непрацевлаштованих працівників

Держпраці повідомляє про здійснення з початку липня інспекційних відвідувань для виявлення непрацевлаштованих працівників.

Під час вибору роботодавців для здійснення перевірок Держпраці буде керуватись такими критеріями:

  • Кількість працівників не відповідає обсягам виробництва в порівнянні з середніми показниками галузі.
  • Податківці у процесі перевірки виявили непрацевлаштованих працівників.
  • Кількість працівників не відповідає кількості об’єктів за формою № 20-ОПП «Повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність».
  • Кількість працівників не відповідає кількості РРО.
  • Кількість працівників, найнятих за цивільно-правовими угодами, перевищує кількість працевлаштованих.
  • Відсутність найманих працівників у підприємств зі сфери торгівлі, сфери послуг, у яких наявні ліцензії на торгівлю алкогольними напоями.

Оновлено план-графік податкових перевірок на 2021 рік

29 червня Державна податкова служба України оновила та оприлюднила план-графік перевірок на 2021 рік у всіх чотирьох розділах.

План-графік доступний на веб-сайті податкової. 

Тому всім суб’єктам господарювання варто перевірити чи не потрапили вони до такого плану.

 

Податок на Google

3 червня Верховна Рада прийняла Закон №1525-IX, який зобов’язує іноземні компанії, які надають електронні послуги фізичним особам та ФОПам, сплачувати ПДВ за такі послуги

Закон дає визначення електронних послуг та наводить їх невиключний перелік. Це і реклама в соціальних мережах, і хмарні сховища, і доступ до стрімінгових сервісів. 

Крім цього Законом скасовано норму, яка передбачала обов’язок українських суб’єктів господарювання сплачувати 20% податку на прибуток під час оплати послуг нерезидентів за виробництво та/або розповсюдження реклами.

Закон набуває чинності з 1 січня 2022 року.

 

Замовити дзвінок
Топ

А ти підписався на Бізнес Lawyer?

Канал з юридичними порадами та новинами для успішного розвитку твого бізнесу

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website.

ОСТАВЬТЕ НОМЕР ТЕЛЕФОНА

Залиште номер телефону