Перейти до вмісту

Дайджест новин для бізнесу за серпень?

З 1 серпня набули чинності зміни до форми та змісту розрахункових документів

З 1 серпня 2021 року набули чинності нові вимоги до форми та змісту розрахункових документів, які формують реєстратори розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.

Так, в чеках РРО/ПРРО обов’язково повинна відображатися така інформація:

  • найменування суб’єкта господарювання;
  • валюта операції;
  • найменування платіжної системи;
  • QR-код (за наявності).

У разі наявності QR-коду у фіскальному чеку він має містити в собі таку обов’язкову інформацію:

  1. код автентифікації повідомлення (МАС) цього чеку;

2. дату та час здійснення розрахункових операцій;

3. фіскальний номер касового чека/фіскальний номер електронного касового чека в межах зміни;

4. суму розрахункової операції;

5. фіскальний номер РРО/ПРРО, на якому він сформований.

Набув чинності Закон «Про платіжні послуги»

1 серпня набув чинності Закон № 1591-ІХ «Про платіжні послуги». 

Закон спрямований на модернізацію ринку платіжних послуг та сприятиме впровадженню інновацій у фінансовій сфері України. 

Закон встановлює виключний перелік платіжних послуг та порядок їх надання, визначає категорії надавачів платіжних послуг, загальні засади випуску та використання в Україні електронних грошей та цифрових грошей Національного банку та ін.

Закон вводиться в дію через 12 місяців з дня набрання чинності за винятком деяких статей.

Закон про режим paperless прийнято

7 серпня опубліковано Закон «Про особливості надання публічних (електронних публічних) послуг» № 1689-ІХ, який Парламент ухвалив 15 липня. Чинності закон набере через три місяці після його опублікування.

Завдяки цьому закону органи, які надають публічні послуги в Україні, не зможуть вимагати паперові документи, довідки та посвідчення, якщо інформація є в державних реєстрах. 

Якщо для отримання публічної послуги, зокрема і електронної, вимагається подання документів чи інформації, що міститься в інформаційно-телекомунікаційних системах, такі документи не подаються. Працівник відповідного органу самостійно отримує всі необхідні відомості шляхом доступу до інформаційних систем або ж шляхом запиту до органу, що видав документ.

Прийняття такого закону – це суттєвий прорив в сфері цифровізації України, який окрім полегшення життя громадян, ще й спрямований на мінімізацію використання паперових матеріалів в країні.

Президент підписав закони щодо стимулювання розвитку галузі екологічного транспорту в Україні

11 серпня Президент України підписав два Закони: № 1660-ІХ та № 1661-ІХ, якими вносяться зміни до Податкового, Митного кодексів України та деяких інших законодавчих актів України.

Ці документи мають на меті збільшення частки екологічного транспорту в Україні шляхом підвищення доступності для споживачів та стимулювання розвитку виробництва в нашій країні електричних транспортних засобів, трамвайних вагонів та вагонів метро, транспортних засобів з двигунами внутрішнього згоряння з іскровим запалюванням, що працюють виключно на стисненому або зрідженому метані чи біогазі. З цією метою закони передбачають застосування низки податкових пільг.

Так, наприклад, до 1 січня 2026 року, звільняються від оподаткування податком на додану вартість операції із ввезення в Україну та постачання на території України транспортних засобів, оснащених електродвигунами.

Закони набирають чинності з 1 січня 2022 року.

Електронні паспорти прирівняно до паперових

23 серпня набув чинності Закон № 1368-ІХ «Про внесення змін до Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус», який Парламент ухвалив 30 березня 2021 року.

Цифрові паспорти – це е-паспорт і е-паспорт для виїзду за кордон, які формуються в «Дії» за бажанням особи, на ім’я якої оформлено ID-картка або біометричний паспорт для виїзду за кордон.

Цифрові паспорти можливо пред’являти на території України для посвідчення особи та підтвердження громадянства, а також для отримання адміністративних та інших послуг, крім випадків перетинання державного кордону, в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї. 

Такі паспорти пред’являються особою замість і без додаткового пред’явлення паспорта громадянина України, паспорта громадянина України для виїзду за кордон, документів про реєстраційний номер облікової картки платника податків, про місце проживання.

Замовити дзвінок
Топ

А ти підписався на Бізнес Lawyer?

Канал з юридичними порадами та новинами для успішного розвитку твого бізнесу

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website.

ОСТАВЬТЕ НОМЕР ТЕЛЕФОНА

Залиште номер телефону