Перейти до вмісту

Юридичні новини за жовтень 2022

Уряд розширив програму кредитування «5-7-9» на підприємства, зруйновані під час війни

Держава надаватиме фінансову підтримку мікро-, малому та середньому бізнесу на відновлення частково або повністю зруйнованих внаслідок бойових дій виробничих потужностей. Відповідне рішення прийнято Урядом на засіданні 14 жовтня 2022 року. 

Так, підприємці зможуть отримати кредит на відновлення виробничих потужностей під 9% терміном до 5 років на суму до 60 млн грн (без урахування раніше виданих кредитів за програмами держпідтримки). Виконання зобов’язань по таким кредитам частково (до 80%) буде забезпечуватись державною гарантією.

Умови для отримання кредиту:
виробничі потужності підприємства зруйновані повністю чи частково, або викрадені внаслідок війни чи окупації (що підтверджено документально); 

підприємство здійснювало господарську діяльність протягом року до широкомасштабного наступу рф (що підтверджено даними річної фінансової звітності станом на 01.01.2022);

відновлювальні виробничі потужності розташовані не ближче 50 км від зони бойових дій, не знаходяться під окупацією.

Зареєструвати нерухоме майно можна онлайн – послуга доступна на порталі дія для власників нерухомого майна Тернополя, Харківщини та Львівщини

Українці знову зможуть подавати заявки на внесення даних про власне майно у Державний реєстр речових прав на нерухоме майно всього у декілька кліків на порталі Дія.

Така послуга, зокрема, актуальна, якщо відомості про нерухоме майно зберігаються не в електронному реєстрі, а у паперовій формі в архівах регіональних БТІ, адже зараз високий рівень загрози щодо знищення або розкрадання цих документів.

Усе можна зробити онлайн. Реєстратор самостійно надсилає електронний запит у бюро технічної інвентаризації (БТІ), якщо це необхідно, а потім вносить дані у реєстр.

Наразі послуга доступна для власників нерухомого майна Харкова та Чугуївського району Харківської області, Тернополя та Львівської області. Згодом перелік міст розшириться.

Як скористатися послугою?
1. Увійти на портал Дія або зареєструватися.
2. Натиснути Послуги → Земля, будівництво, нерухомість → Державна реєстрація прав на нерухоме майно → Подати заяву.
3. Внести потрібну інформацію та скани документів.
4. Підписати заяву з електронним підписом.

Про результат послуги повідомляють листом на е-пошту, або можна самостійно переглянути статус в особистому кабінеті.

Реєстрацію об’єктів права інтелектуальної власності (ІВ), пов’язаних з росією, у митному реєстрі зупинено

13 жовтня 2022 року набрала чинності Постанова КМУ від 8 жовтня 2022 р. № 1127, що передбачає, що

на період воєнного стану:

1) зупиняється реєстрація об’єктів права інтелектуальної власності у Митному реєстрі об’єктів права інтелектуальної власності щодо всіх категорій товарів:

– громадян російської федерації, юридичних осіб, які утворені та зареєстровані відповідно до законодавства російської федерації та/або кінцевим бенефіціарним власником яких є громадяни російської федерації;

– якщо виробниками, експортерами або імпортерами товарів, що містять об’єкти права інтелектуальної власності, є особи, зазначені в попередньому пункті;

2) зупиняється реєстрація об’єктів права ІВ у Митному реєстрі за заявами правовласників фізичних та/або юридичних осіб, до яких застосовано персональні спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції) відповідно до Закону України «Про санкції».

Водночас, заходи щодо сприяння захисту прав інтелектуальної власності, передбачені Митним кодексом України (спеціальний порядок митного контролю, призупинення митного оформлення товарів, знищення товарів за підозрою у порушенні прав ІВ, тощо), щодо таких товарів не застосовуються.

Замовити дзвінок
Топ

А ти підписався на Бізнес Lawyer?

Канал з юридичними порадами та новинами для успішного розвитку твого бізнесу

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website.

ОСТАВЬТЕ НОМЕР ТЕЛЕФОНА

Залиште номер телефону