Перейти до вмісту

Юридичні новини для інженерів липень – серпень 2022

Воєнний стан продовжили

15.08.2022 Верховна Рада затвердила Указ Президента про продовження воєнного стану з 05 години 30 хвилин 23 серпня 2022 року строком на 90 діб.

Обладнання для зберігання зернових та/або олійних культур звільнено від мита

17.08.2022 набрав чинності Закон № 2445-IX, яким Верховна Рада звільнила від ввізного мита такі вироби та обладнання для зберігання, перевезення, завантаження і розвантаження зернових та/або олійних культур:

– полімерні рукави та мішки об’ємом не менше 0,8 метрів кубічних для зберігання сільськогосподарської продукції, що класифікуються у товарних підкатегоріях 3917 31 00 90, 3917 32 00 90, 3917 39 00 90, 3923 21 00 00, 3923 29 90 00, 3923 90 00 00, 5407 20 11 00, 5407 20 19 00, 6305 32 11 00, 6305 32 19 00 згідно з УКТ ЗЕД;

– причепи і напівпричепи з самозавантаженням або саморозвантаженням для перевезення сільськогосподарської продукції, що класифікуються у товарній підкатегорії 8716 20 00 00 згідно з УКТ ЗЕД.

Таке звільнення діятиме протягом воєнного стану та 30 днів після його скасування.

Спрощено оформлення дозвільних документів для власників приватизованих підприємств

19.08.2022 набрав чинності Закон № 2468-IX, яким передбачено процедури автоматичного переоформлення дозвільних документів (ліцензій, дозволів тощо) для суб’єктів господарювання, які приватизували єдині майнові комплекси державних або комунальних підприємств. Дозвільні документи переоформлюються на тих самих умовах і на ті самі строки, на які вони були оформлені для приватизованого державного чи комунального підприємства.

Мораторій на підвищення тарифів

19.08.2022 набрав чинності Закон № 2479-IX, яким встановлений мораторій на підвищення тарифів на окремі послуги у сфері енергетики.

Зокрема, передбачено, що протягом дії воєнного стану в Україні та шести місяців після місяця, в якому воєнний стан буде припинено, забороняється підвищення для всіх категорій споживачів тарифів на послуги з розподілу природного газу та теплову енергію (її виробництво, транспортування та постачання) і послуги з постачання теплової енергії та постачання гарячої води.

Новий Закон про лікарські засоби

18.08.2022 опубліковано Закон України «Про лікарські засоби», який Верховна Рада прийняла 28.07.2022.

Закон вводиться в дію через 30 місяців після завершення воєнного стану. З того моменту втратить чинність чинний зараз Закон «Про лікарські засоби» № 123/96-ВР від 04.04.1996.

Новий закон дуже обширний і регулює весь комплекс відносин, пов’язаних із створенням, фармацевтичною розробкою, доклінічними дослідженнями, клінічними дослідженнями (випробуваннями), державною реєстрацією лікарських засобів, виробництвом, виготовленням (виробництвом) в умовах аптеки, призначенням, застосуванням, імпортом, оптовою та роздрібною торгівлею, дистанційною торгівлею, контролем якості лікарських засобів, здійсненням фармаконагляду, а також визначає права та обов’язки юридичних і фізичних осіб, повноваження органів державної влади і посадових осіб у сфері, пов’язаній з виробництвом та обігом лікарських засобів.

Всім, хто пов’язаний з виробництвом та обігом лікарських засобів рекомендуємо більш детально ознайомитися з положеннями цього закону та заздалегідь підготуватися до нововведень.

Зміни у трудовому законодавстві

19.08.2022 набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення регулювання трудових відносин у сфері малого і середнього підприємництва та зменшення адміністративного навантаження на підприємницьку діяльність».

Як і вказано у назві закону від спрощує регулювання трудових відносин для малого і середнього бізнесу (кількість працівників – до 250 осіб). Закон дає більше гнучкості у регулюванні трудових відносин безпосередньо у договорів між працівником і роботодавцем.

Також дає право роботодавцю звільнити працівника фактично з будь-яких причин, крім явної дискримінації, виплативши йому такі суми компенсацій:

1) половини мінімальної заробітної плати – якщо сума періодів роботи працівника у цього роботодавця становить не більше 30 днів;

2) мінімальної заробітної плати – якщо сума періодів роботи працівника у цього роботодавця становить понад 30 днів;

3) трьох мінімальних заробітних плат – якщо сума періодів роботи працівника у цього роботодавця становить понад один рік;

4) п’яти мінімальних заробітних плат – якщо сума періодів роботи працівника у цього роботодавця становить понад два роки.

 

Особливості технічного контролю транспортних засобів на період воєнного стану

19.08.2022 Кабмін своєю постановою № 944 встановив, що на період воєнного стану та протягом 90 днів після його скасування:

– вимога щодо розміщення самоклейної мітки радіочастотної ідентифікації в правій верхній частині вітрового скла на транспортному засобі, що підлягає обов’язковому технічному контролю, не застосовується;

– суб’єкти проведення обов’язкового технічного контролю транспортних засобів, які отримали бланки протоколів перевірки технічного стану транспортного засобу до набрання чинності цією постановою, використовують їх до повного витрачання.

Уряд скасовує послаблення вимог до маркування іноземних харчових продуктів

19.08.2022 Кабмін вніс зміни до своєї постанови №234 від 09.03.2022, яка дозволяла введення в обіг імпортованих харчових продуктів з маркуванням іноземною мовою без українського дубляжу.

Тепер це дозволено тільки для продуктів, які будуть ввезені до 01.12.2022.

Визначений порядок компенсації відсоткової ставки за експортними кредитами

23.08.2022 Кабмін своєю постановою №943 затвердив Порядок та умови часткової компенсації відсоткової ставки за експортними кредитами.

Отримати часткову компенсацію відсоткової ставки за експортним кредитом може український експортер, який відповідає таким критеріям:

  • позичальником є фізична особа підприємець — резидент або юридична особа — резидент, учасниками (засновниками) якого є фізичні або юридичні особи — резиденти, у тому числі громадські об’єднання осіб з інвалідністю, кінцеві бенефіціарні власники (контролери) яких є фізичними особами — резидентами;
  • позичальник зареєстрований на території України (крім тимчасово окупованих територій);
  • щодо позичальника не відкрито провадження у справі про банкрутство, він не перебуває у процесі ліквідації. Відповідність позичальника зазначеним вимогам перевіряється з урахуванням інформації з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань;
  • позичальник не має на 1 число місяця, в якому буде прийматися рішення щодо надання компенсації, прострочену більш як шість місяців заборгованість із сплати податків, зборів та інших платежів до бюджету, контроль за справленням яких покладено на органи ДПС;
  • для новоствореного бізнесу (стартап) позичальник повинен мати бізнес-план щодо реалізації проекту (виконання зовнішньоекономічного договору (контракту), на запровадження якого залучається експортний кредит;
  • позичальник не віднесений до юридичних або фізичних осіб, до яких застосовуються спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції), відповідними рішеннями Ради національної безпеки і оборони України, введеними в дію Указом Президента України щодо застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) відповідно до Закону України “Про санкції”.

У постанові також викладені детальні умови і порядок подання документів для отримання компенсації.

СВЯТОСЛАВ БАРТОШ, Керівник Юридичної фірми BARGEN

Замовити дзвінок
Топ

А ти підписався на Бізнес Lawyer?

Канал з юридичними порадами та новинами для успішного розвитку твого бізнесу

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website.

ОСТАВЬТЕ НОМЕР ТЕЛЕФОНА

Залиште номер телефону