Перейти до вмісту

Юридичні поради ресторатору-початківцю

14 грудня партнер Bargen Law Firm Андрій Гевко виступив на тренінгу “Як відкрити кафе, бар, ресторан”, який проводила  консалтингова компанія Bureau Business Ideas.

Виступ Андрія складався з кількох блоків. Відкриття ресторану починається з пошуку приміщення, обладнання, проведення ремонту та інших необхідних робіт. Тому перший блок був присвячений темі оренди приміщення для кафе.

Перед тим, як орендувати приміщення обов'язково потрібно перевірити чи не знаходиться воно під арештом, або в іпотеці. Для цього візьміть довідку з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Звертайте увагу на строк оренди. Якщо орендуєте приміщення на 3 роки і більше, то договір потрібно посвідчувати у нотаріуса. У самому ж договорі обов'язково потрібно прописати умови перегляду орендної плати, отримання та повернення приміщення, проведення ремонтних робіт та продовження строку договору.

Спікер також дав практичні поради учасникам на що потрібно звертати увагу при укладенні різноманітних договорів: підряду  на проведення ремонтних робіт, купівлі-продажу, надання маркетингових чи дизайнерських послуг. Андрій з власного досвіду розповів про випадки коли погано прописаний договір приносив збитки бізнесу його клієнтів та порадив що обов’язково потрібно вказати у договорі:

Фіксуйте в договорі всі випадки передачі коштів. Жодних передоплат без договору чи розписки. У самому договорі чітко зафіксуйте підстави і порядок повернення передоплати. Всі усні домовленості обов'язково пропишіть у договорі.

Спікер також поділився лайфхаками перевірки контрагентів перед укладенням договорів. Андрій показав як правильно користуватися відкритими реєстрами та де брати інформацію про діяльність контрагента. В Єдиному державному реєстрі юридичних осіб фізичних осіб підприємців та громадських формувань можна дізнатися засновників контрагента, повноваження особи, яка  укладає договір, чи контрагент не банкрут та чи немає відносно нього виконавчих проваджень.  В Єдиному державному реєстрі судових рішень ви можете перевірити чи добросовісно ваш контрагент виконував свої обов’язки в минулому чи навпаки у нього безліч судів з обманутими клієнтами.

Після цього блоку на учасників тренінгу чекало практичне завдання. У групах потрібно було проаналізувати короткі заготовки договорів та знайти заховані у них недоліки.

Після групової роботи Андрій  розповів про дозволи на розміщення зовнішньої реклами, порядок реєстрації торгових марок, укладення договорів з організаціями колективного управління та договорів франчайзингу.

Презентацію Андрія можете переглянути за посиланням: https://goo.gl/sTsZW6

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Кількість оцінок: 4 середня: 5,00 з 5)
Завантаження ...

Якщо у вас виникли запитання, ви завжди можете звернутися до нас за допомогою

Замовити дзвінок
Топ

А ти підписався на Бізнес Lawyer?

Канал з юридичними порадами та новинами для успішного розвитку твого бізнесу

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website.

ОСТАВЬТЕ НОМЕР ТЕЛЕФОНА

Залиште номер телефону