Перейти до вмісту

Дайджест новин для інженерів за липень-серпень 2019

Кабмін затвердив ряд Технічних регламентів

14.08.2019 Кабінет Міністрів України затвердив Технічні регламенти, які містять вимоги до екодизайну для ряду товарів, а саме:

  • для споживання електроенергії електричним і електронним побутовим та офісним обладнанням у режимі «очікування», «вимкнено» та мережевому режимі «очікування» (постанова №733);
  • для побутових ламп неспрямованого випромінення (постанова №734);
  • для комп’ютерів та комп’ютерних серверів (постанова №737);
  • для люмінесцентних ламп без інтегрованого баласту, газорозрядних ламп високої інтенсивності, а також баластів та світильників, призначених для роботи з такими лампами (постанова №741).

Зазначені постанови набувають чинності через 6 місяців після їх опублікування, тобто, 21.02.2020. У той же час кожен із цих Техрегламентів передбачає поетапне застосування.

Всі ці Техрегламенти встановлюють вимоги до товарів в частині показників, які впливають на їх «екологічність». Наприклад, Техрегламент, який затверджений постановою №733, встановлює вимоги до рівня споживання енергії приладами у режимі очікування», «вимкнено». Техрегламент №741 встановлює різноманітні показники ефективності ламп та містить формули для розрахунку цих показників.

Прийняття цих Техрегламентів зумовлено необхідністю гармонізації українського та європейського законодавства.

Коментар юриста:

Вказані Технічні регламенти встановлюють вимоги як до товарів, які виготовляються в Україні, так і до тих, які ввозяться з-за кордону. Тому, якщо Ваша діяльність пов’язана з виробництвом чи з імпортом таких товарів, рекомендуємо вже почати підготовку до приведення їх у відповідність з новими положеннями законодавства.

Мінрегіон, BRDO, ДСНС та УЦСБ підписали Меморандум про довгострокову співпрацю

25.07.2019 Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Державна служба України з надзвичайних ситуацій України, «Офіс ефективного регулювання BRDO» та Асоціація «Український Центр Сталевого Будівництва» підписали Меморандум про довгострокову співпрацю та об’єднання зусиль для вдосконалення вимог з нормування вогнестійкості будівельних конструкцій.

Головна мета меморандуму – відповідати рівню країн з високим рівнем технологій, інтегрувати в Україну іноземний досвід, зробити будівлі в Україна безпечними, якісними та дешевшими, а також використовувати технології, які можуть пришвидшити будівництво на 15% та здешевшити його при незмінній якості на 20-30%.

Коментар юриста:

Меморандум не є правовим документом, а просто свідчить про певні наміри його підписантів. Однак, з великою вірогідністю підписання цього меморандуму стане передумовою для внесення змін до чинних ДБН в частині нормування вогнестійкості будівельних конструкцій.

1 серпня почали діяти зміни до ДБН В.2.2-23:2009 «Підприємства торгівлі»

У попередніх випусках ми вже писали про те, що у ДБН В.2.2-23:2009 «Підприємства торгівлі» були внесені зміни, які стосуються вимог до скла у дверях, перегородках та стінах для додаткового освітлення.

З 1 серпня 2019 вказані зміни почали діяти.

Відтепер для підвищення безпеки відвідувачів у ТЦ, ТРЦ, магазинах, для світлопрозорого заповнення дверей та фрамуг (верхніх стулок) у дверях, перегородках та стінах для додаткового освітлення необхідно використовувати травмобезпечне або армоване скло.

Ці норми поширюються на проектування нових, реконструкцію і розширення існуючих будівель та окремих приміщень підприємств роздрібної торгівлі (магазинів, ринків) за винятком будинків оптової торгівлі, автосалонів і магазинів автозапчастин, зброї, складів будівельних матеріалів, виробничих фірм та магазинів тимчасового функціонування.

Коментар юриста:

ДБН В.2.2-23:2009 «Підприємства торгівлі» є обов’язковими для всіх. Тому якщо ваше підприємство планує виконувати роботи з реконструкції чи будівництва торговельних і торговельно-розважальних центрів, супермаркетів та інших магазинів, то потрібно враховувати вимоги цих ДБН.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Кількість оцінок: 4 середня: 4,50 з 5)
Завантаження ...

Якщо у вас виникли питання, то можете розраховувати на нашу допомогу

Замовити дзвінок
Топ

А ти підписався на Бізнес Lawyer?

Канал з юридичними порадами та новинами для успішного розвитку твого бізнесу

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website.

ОСТАВЬТЕ НОМЕР ТЕЛЕФОНА

Залиште номер телефону