Перейти до вмісту

Дайджест новин для інженерів за вересень-жовтень 2019

Пайовий внесок в розвиток інфраструктури скасовано

17.10.2019 набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання інвестиційної діяльності в Україні», яким передбачається скасування пайового внеску на розвиток інфраструктури з 01.01.2021.

Протягом 2020 року встановлюється перехідний період, відповідно до якого розмір пайової участі становить (якщо менший розмір не встановлено рішенням органу місцевого самоврядування, чинним на день набрання чинності цим Законом):

  • для нежитлових будівель та споруд – 4 відсотки загальної кошторисної вартості будівництва об’єкта;
  • для житлових будинків – 2 відсотки вартості будівництва об’єкта.

Законом установлено, що договори про сплату пайової участі, укладені до 1 січня 2020 року, є дійсними та продовжують свою дію до моменту їх повного виконання.

Також Законом доповнено ст.7 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» частиною шостою такого змісту:

Органам, що здійснюють управління у сфері містобудівної діяльності, архітектурно-будівельного контролю та нагляду, забороняється вимагати від замовника будівництва надання будь-яких послуг, матеріальних або нематеріальних активів, у тому числі здійснення будівництва об’єктів.

Коментар юриста:

Як бачимо, пайовий внесок в розвиток інфраструктури буде скасовано повністю тільки з 01.01.2020, проте вже з 2020 року Закон суттєво знижує його розмір.

Прийнято закон про запровадження параметричного методу

У попередньому випуску ми писали про те, що Верховна Рада України у першому читанні прийняла за основу законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про будівельні норми щодо удосконалення нормування у будівництві» (№1052), яким пропонувалось визначити такі методи нормування у будівництві: розпорядчий, параметричний і цільовий.

03.10.2019 ВРУ прийняла вказаний законопроект в другому читання та в цілому. 

Нагадаємо, що відповідно до цього закону при формуванні вимог будівельних норм перевага надається параметричному та цільовому методам.

Згідно з вже опублікованим законом право власності на будівельні норми належить державі.

Закон набрав чинності 19.10.2019.

Коментар юриста:

Оскільки застосування будівельних норм або їх окремих положень є обов’язковим для всіх суб’єктів містобудування, то рекомендуємо детально ознайомитись з текстом цього закону.

Прийнято закон, який має покращити процедуру отримання адміністративних послуг

У попередньому випуску ми вже писали про прийняття законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення порядку надання адміністративних послуг у сфері будівництва та створення Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва» у першому читанні.

17.10.2019 Верховна Рада України прийняла вказаний законопроект у другому читанні, що свідчить про нагальну потребу реформування процедури надання адміністративних послуг.

Коментар юриста:

Текст Закону офіційно ще не опубліковано, тому вже в наступних випусках, після офіційного опублікування Закону, ми будемо аналізувати нововведення, які запроваджує Закон.

З 18.12.2019 починає діяти нова процедура отримання ліцензій

18.12.2019 набуває чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення порядку ліцензування господарської діяльності», який вносить зміни до низки законів України у розрізі покращення процедури отримання ліцензії.

Так, наприклад, новим Законом запроваджується нова санкція за порушення у сфері ліцензування – зупинення дії ліцензії. Відтепер за несплату за видачу ліцензії її не анульовують, а зупиняють.

Також Закон врегульовує питання щодо повторного подання заяви про отримання ліцензії. Відповідно до Закону при повторному поданні до органу ліцензування здобувачем ліцензії заяви про отримання ліцензії до такої заяви додаються лише ті підтвердні документи, що стали підставою для прийняття рішення про залишення заяви без розгляду, за умови, що попередньо подані документи, що знаходяться в ліцензійній справі, на момент повторної подачі заяви зберегли свою актуальність.

Збереженням актуальності є достовірність документів, що додалися до заяви про отримання ліцензії, та відповідність зазначених у них даних ліцензійним умовам.

Крім цього, Закон встановлює адміністративну відповідальність порушення установленого законом строку повідомлення про зміну відомостей, зазначених у заяві та документах, що додавалися до заяви про отримання ліцензії. За таке порушення передбачено штраф у розмірі від 250 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Коментар юриста:

Законом передбачено значну кількість змін, тому рекомендуємо детально ознайомитись із його повним текстом, який вже офіційно опубліковано.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Кількість оцінок: 4 середня: 4,50 з 5)
Завантаження ...

Якщо у вас виникли питання, то можете розраховувати на нашу допомогу

Замовити дзвінок
Топ

А ти підписався на Бізнес Lawyer?

Канал з юридичними порадами та новинами для успішного розвитку твого бізнесу

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website.

ОСТАВЬТЕ НОМЕР ТЕЛЕФОНА

Залиште номер телефону