Перейти до вмісту

Дайджест новин для інженерів за квітень 2020

Карантин продовжено до 11 травня

22.04.2020 Кабінет Міністрів України постановою №291 продовжив карантин на всій території України до 11.05.2020.

Нагадаємо, що зараз постановою Кабміну заборонено, роботу суб’єктів господарювання, яка передбачає приймання відвідувачів, крім:

  • торгівлі продуктами харчування, пальним, деталями та приладдям для транспортних засобів та сільськогосподарської техніки, засобами гігієни, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, технічними та іншими засобами реабілітації, ветеринарними препаратами, кормами, пестицидами та агрохімікатами, насінням і садивним матеріалом, добовим молодняком свійської птиці, засобами зв’язку та телекомунікацій, за умови забезпечення персоналу (зокрема захист обличчя та очей) та відвідувачів засобами індивідуального захисту, зокрема респіраторами або захисними масками, у тому числі виготовленими самостійно, перебування в приміщенні не більше одного відвідувача на 10 кв. метрів торговельної площі, а також дотримання інших санітарних та протиепідемічних заходів;
  • провадження діяльності з надання фінансових послуг, діяльності фінансових установ і діяльності з інкасації та перевезення валютних цінностей, а також медичної практики, діяльності з виготовлення технічних та інших засобів реабілітації, ветеринарної практики, діяльності автозаправних комплексів, діяльності з продажу, надання в оренду, технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів, періодичних випробувань автотранспортних засобів на предмет дорожньої безпеки, сертифікації транспортних засобів, їх частин та обладнання, технічного обслуговування реєстраторів розрахункових операцій, діяльності з підключення споживачів до Інтернету, поповнення рахунків мобільного зв’язку, сплати комунальних послуг та послуг доступу до Інтернету, ремонту офісної та комп’ютерної техніки, устаткування, приладдя, побутових виробів і предметів особистого вжитку, об’єктів поштового зв’язку, кваліфікованих надавачів електронних довірчих послуг за умови забезпечення персоналу (зокрема захист обличчя та очей) та відвідувачів засобами індивідуального захисту, зокрема респіраторами або захисними масками, у тому числі виготовленими самостійно, а також дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів.

Не змінилась і ситуація з транспортними перевезеннями. Як і раніше заборонено регулярні та нерегулярні перевезення пасажирів автомобільним транспортом у міському, приміському, міжміському, внутрішньообласному та міжобласному сполученні, зокрема пасажирські перевезення на міських автобусних маршрутах у режимі маршрутного таксі, крім перевезення:

  • легковими автомобілями;
  • службовими та/або орендованими автомобільними транспортними засобами працівників підприємств, закладів та установ незалежно від форми власності, які забезпечують охорону здоров’я, продовольче забезпечення, урядування та надання найважливіших державних послуг, енергозабезпечення, водозабезпечення, зв’язок та комунікації, фінансові та банківські послуги, функціонування інфраструктури транспортного забезпечення, сфери оборони, правопорядку та цивільного захисту, об’єктів критичної інфраструктури, які мають безперервний промисловий цикл, за умови забезпечення водіїв та пасажирів під час таких перевезень засобами індивідуального захисту в межах кількості місць для сидіння, передбаченої технічною характеристикою транспортного засобу або визначеної в реєстраційних документах на цей транспортний засіб і виключно за маршрутами руху, погодженими з органами Національної поліції, а також дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів. Маршрути руху транспортних засобів, які були погоджені уповноваженим підрозділом Національної поліції в період дії карантину до 24 квітня 2020 р., вважаються такими, які продовжують діяти на період встановлення карантину згідно з цією постановою;
  • працівників закладів та установ незалежно від форми власності, які забезпечують охорону здоров’я, продовольче забезпечення, урядування та надання найважливіших державних послуг, енергозабезпечення, водозабезпечення, зв’язок та комунікації, фінансові та банківські послуги, функціонування інфраструктури транспортного забезпечення, сфери оборони, правопорядку та цивільного захисту, об’єктів критичної інфраструктури, які мають безперервний промисловий цикл, за умови забезпечення водіїв та пасажирів під час таких перевезень засобами індивідуального захисту, зокрема респіраторами або захисними масками, у тому числі виготовленими самостійно, в межах кількості місць для сидіння, передбаченої технічною характеристикою транспортного засобу або визначеної в реєстраційних документах на цей транспортний засіб, а також дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів в міському електричному (трамвай, тролейбус) та автомобільному транспортному засобі, що здійснює регулярні пасажирські перевезення на міських маршрутах.

Нагадуємо, що раніше Мінінфраструктури публікувало у себе на сайті роз’яснення, що вказані обмеження не поширюються на спеціальні перевезення пасажирів автомобільним транспортом. Спеціальними є, зокрема, перевезення підприємствами своїх працівників.

Коментар юриста:

Оскільки за порушення встановлених заборон продовжує діяти як адміністративна, так і кримінальна відповідальність, то рекомендуємо, дотримуватись встановлених заборон.

За пошкодження телекомунікаційних мереж посилять відповідальність

16.04.2020 Верховна Рада України прийняла за основу проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо посилення захисту телекомунікаційних мереж)», зареєстровано за №2654. Також депутати вирішили скоротити строк підготовки проекту до другого читання, що прискорить його прийняття.

Законопроектом пропонується суттєво підсилити відповідальність за пошкодження телекомунікаційних мереж і обладнання.

Відповідальність передбачена за умисне пошкодження чи руйнування телекомунікаційної мережі або технічних засобів телекомунікації чи споруд електрозв’язку, які входять до складу телекомунікаційної мережі.

У випадку, якщо такі дії призвели до припинення надання телекомунікаційних послуг, то порушника притягнуть до кримінальної відповідальності.

Кримінальне покарання передбачає штраф у розмірі від 17 000 до 51 000 грн або обмеження волі на строк від одного до трьох років, або позбавлення волі від одного до десяти років із конфіскацією майна.

Адміністративний штраф набагато м’якший – від 1700 до 3400 грн на громадян та від 5100 до 6800 грн на посадових осіб.

У разі прийняття, Закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Коментар юриста:

Зараз як кримінальне покарання за пошкодження телекомунікаційного обладнання, так і адміністративний штраф є дуже м’якими. Натомість таке обладнання містить багато цінних елементів та кольорові метали, що приваблює крадіїв. Також не рідко провайдери пошкоджують обладнання конкурентів. Це все заподіює значні збитки як провайдерам, так і користувачам телекомунікаційних послуг. Тому прийняття такого Закону є цілком обґрунтованим та очікуваним.

Розширено умови програми «Доступні кредити 5-7-9%»

15.04.2020 Кабінет міністрів України прийняв постанову №283 «Про внесення змін до Порядку надання фінансової державної підтримки суб’єктам мікропідприємництва та малого підприємництва», яка покликана допомогти підприємствам вести господарську діяльність.

Що змінилось?

  • Раніше заявку на кредит за пільговою програмою могли подавати підприємці, максимальний рівень річного доходу яких не перевищував 50 мільйонів гривень. З прийняттям постанови максимальний рівень доходу збільшився до 100 мільйонів гривень.
  • Постанова збільшує максимальну суму кредиту з 1,5 мільйона гривень до 3 мільйонів гривень.
  • Розширено перелік цілей, на які підприємці можуть брати кредит та додано такі умови:
  • придбання нежитлової нерухомості без права передачі такої нерухомості в платне або безоплатне користування третім особам;
  • поповнення обігових коштів суб’єктів підприємництва у розмірі не більше 25% від загальної вартості інвестиційного проєкту, що фінансується за рахунок кредитних коштів.

Також протягом строку дії карантину та протягом 90 днів з дня його відміни кредит може бути наданий, зокрема, на інвестиційні цілі, пов’язані із провадженням суб’єктом підприємництва господарської діяльності з виробництва лікарських засобів та/або медичних виробів та/або медичного обладнання.

Нагадуємо, що раніше у вказаному Порядку вже була передбачена можливість отримувати кредит на купівлю транспортних засобів для ведення підприємницької діяльності, придбання та/або модернізацію інших основних засобів виробництва, здійснення будівництва, реконструкції, ремонту в виробничих приміщеннях.

Коментар юриста:

Описана ініціатива Уряду дає можливість підприємствам отримати доступ до дешевих фінансів, зокрема, для модернізації виробничої бази.

Посилена відповідальність за забруднення атмосферного повітря

13.04.2020 Верховна Рада України прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою збереження довкілля щодо посилення відповідальності за дії, спрямовані на забруднення атмосферного повітря та знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу», яким, зокрема, посилила кримінальну відповідальність за забруднення атмосферного повітря матеріалами промислового чи іншого виробництва внаслідок порушення спеціальних правил.

Основне завдання Закону – посилення відповідальності за підпали трави. Однак серед прийнятих норм є і ті, які можуть позначитися на діяльності бізнесу.

Зокрема, підсилена кримінальна відповідальність за забруднення або іншу зміна природних властивостей атмосферного повітря шкідливими для життя, здоров’я людей або для довкілля речовинами, відходами або іншими матеріалами промислового чи іншого виробництва внаслідок порушення спеціальних правил, якщо це створило небезпеку для життя, здоров’я людей чи для довкілля.

Тепер за це передбачено штраф у розмірі від 30 600 до 61 200.

До прийняття цього Закону максимальний розмір штрафу становив 3 400 гривень.

Коментар юриста:

Багато підприємств у процесі ведення своєї діяльності здійснюють викиди в атмосферне повітря. Порушення норм викидів може призвести до притягнення до кримінальної відповідальності посадових осіб підприємства, які винні у такому порушенні.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Кількість оцінок: 4 середня: 4,50 з 5)
Завантаження ...

Якщо у вас виникли питання, то можете розраховувати на нашу допомогу

Замовити дзвінок
Топ

А ти підписався на Бізнес Lawyer?

Канал з юридичними порадами та новинами для успішного розвитку твого бізнесу

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website.

ОСТАВЬТЕ НОМЕР ТЕЛЕФОНА

Залиште номер телефону