Перейти до вмісту

Дайджест новин для бізнесу за вересень

Верховна Рада прийняла зміни до Закону «Про рекламу» 

10 вересня Верховна Рада підтримала Закон №3427, що забороняє дискримінацію та натяки на секс у рекламі.

Внесеними змінами до чинного Закону «Про рекламу» дано визначення понять «дискримінаційна реклама» та «дискримінаційна реклама за ознакою статі», а також встановлено відповідальність за виготовлення та/або розповсюдження такої реклами.

Цей Закон набирає чинності через три місяці з дня, наступного за днем його опублікування.

Зміни в області контролю за будівництвом, новий орган ДІАМ

З 15 вересня Державна архітектурно-будівельна інспекція (ДАБІ) повністю припинила свою роботу, натомість новостворена Державна інспекція архітектури та містобудування (ДІАМ) розпочала функціонувати на повну. 

ДІАМ, зокрема:

  • видає дозвільні документи на початок будівництва;
  • видає ліцензії забудовникам для проведення будівництва;
  • проводить перевірки за дотриманням містобудівного законодавства;
  • приймає в експлуатацію закінчених об’єктів та ін.

З початком роботи ДІАМ розпочинаються перевірки в сфері будівництва, які були призупиненні у зв’язку із ліквідацією ДАБІ.

Опубліковано Закон про одночасний перехід прав на землю при переході права власності на нерухомість, яка на ній розташована 

28 вересня опубліковано Закон щодо єдиної правової долі земельної ділянки та розміщеного на ній об’єкта нерухомості.

Законом встановлено одночасний перехід прав користування земельною ділянкою при переході права власності на розташовану на ній будівлю, споруду від землекористувача до нового власника майна.

Тобто, якщо ви купуєте будівлю, яка розташована на орендованій землі, то до вас разом із будівлею переходить право оренди без укладення будь яких додаткових договорів.

Закон набирає чинності 28 жовтня.

Нові карантинні правила

13 вересня Кабмін затвердив зміни щодо обмежувальних протиепідемічних заходів. Тепер в Україні діють жовті та зелені COVID-сертифікати. Жовтий сертифікат має інформацію про перше щеплення, а зелений – про повний курс вакцинації. 

Якщо в населеному пункті буде «жовтий» рівень небезпеки, то карантинні обмеження не будуть застосовуватись, якщо всі учасники заходу або відвідувачі закладу та щонайменше 80% організаторів масових заходів, працівників культурних закладів матимуть жовтий чи зелений COVID-сертифікат.

Якщо ж буде встановлено «червоний» рівень небезпеки, то карантинні обмеження не будуть застосовуватись, якщо всі відвідувачі та працівники закладів або організатори заходів матимуть зелений сертифікат.

За порушення правил карантину передбачена відповідальність, яку можуть накласти як на громадянина, продавця, так і на директора.

Дотримання правил карантину контролює поліція, яка може складати протоколи про адміністративні правопорушення.

Слід звернути увагу на те, що директор не може примушувати до вакцинації або відсторонення працівників, крім випадків, коли обов’язкова вакцинація працівників таких професій прямо передбачена законодавством.

Зміни набрали чинності 20 вересня.

Замовити дзвінок
Топ

А ти підписався на Бізнес Lawyer?

Канал з юридичними порадами та новинами для успішного розвитку твого бізнесу

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website.

ОСТАВЬТЕ НОМЕР ТЕЛЕФОНА

Залиште номер телефону