Перейти до вмісту

Дайджест новин для бізнесу за січень

Результат адмінпослуг відтепер можна отримати поштою

Мінцифри розширює кількість адмінпослуг, результати яких можна отримати Укрпоштою. Уряд ухвалив відповідні зміни до Правил надання послуг поштового зв’язку та Примірного регламенту ЦНАП.

Юридичні особи зможуть отримати поштою дозвільні документи, витяги з державних реєстрів, тощо. Результат адмінпослуги можна замовити на поштове відділення або за бажаною адресою. Юридичним особам листи надсилатимуть в абонентські поштові скриньки, канцелярії або вручатимуть представникові.

Оприлюднено плани перевірок бізнесу на 2022 рік

Органи державного нагляду вже затвердили плани перевірок суб’єктів господарювання на 2022 рік. Всі вони оприлюднені на Інспекційному порталі. За затвердженим планом цього року буде проведено більше 110 тисяч перевірок підприємств та підприємців. 

Лідерами за кількістю перевірок стали:

  • Державна служба України з надзвичайних ситуацій (54856 перевірок);
  • Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (23 271 перевірку);
  • Державна служба України з питань праці (17 413 перевірок);
  • Державна екологічна інспекція України (10 918 перевірок).

А щоб перевірити, чи ваше підприємство потрапило у список комплексних планових перевірок на 2022 рік, перейдіть за посиланням.

Затверджено порядок подання та розгляду заяви про набуття статусу резидента Дія Сіті

Для отримання статусу резидента Дія Сіті необхідно звернутись до Мінцифри з заявою. Подача заяви здійснюється через державний веб-портал city.diia.gov.ua або шляхом надсилання на адресу електронної пошти Мінцифри. На  заяву та додані до неї документи накладається електронний підпис. 

Мінцифри розглядає заяву та додані до неї документи протягом 10 робочих днів з дня їх надходження.

ФОПи 1-3 групи можуть подати річну декларацію у додатку «Дія» 

З 22.01.2022 ФОПам 1-3 групи не потрібно ходити в податкову, щоб подати річну декларацію, тепер це можна зробити у додатку “Дія”. Алгоритм: 

  • У застосунку Дія у розділі Послуги оберіть «Податки ФОП»;
  • Натисніть «Декларації»;
  • Введіть необхідну інформацію;
  • Додаток самостійно заповнить дані про Єдиний податок та Єдиний соціальний внесок;
  • Підпишіть декларацію Дія.Підписом.

Усі дані та суми в декларації редагуються. Тому уважно перевірте та виправте за необхідності. Внизу під кнопкою «Підписати та надіслати» ви можете завантажити PDF-файл із попередньою версією, щоб перевірити заповнені поля.

Керівників підприємств з податковим боргом можуть обмежити у виїзді за кордон 

З 1 січня суд може тимчасово обмежити у праві виїзду за межі України керівників підприємств, що мають податковий борг. Таке обмеження застосовується у випадку, якщо податковий борг підприємства перевищує 1 мільйон гривень, та якщо його не сплачено протягом 240 днів з дня вручення боржнику податкової вимоги. 

Виїзд не обмежується автоматично чи за рішенням податкової. Щоб тимчасово обмежити керівника у праві виїзду за кордон, податкова має звернутися до суду. Якщо суд погодиться, рішення можна оскаржити протягом 10 днів з дня його проголошення.

Змінилося оподаткування операцій з нерухомістю 

Законом №1914-ІХ змінюється ставка оподаткування операцій з нерухомістю. Раніше дохід від продажу одного об’єкта на рік не оподатковувався, а продаж другого і наступних оподатковувався за ставкою 5%. 

Відповідно до нового закону, дохід від продажу третього та наступних об’єктів нерухомості, проданих фізичною особою за рік, має оподатковуватися за ставкою 18% з різниці між сумою продажу та ціною, за яку нерухомість перейшла до продавця.

Щоб завжди бути в курсі новин та корисних порад - слідкуйте за нами в соціальних мережах.

Замовити дзвінок
Топ

А ти підписався на Бізнес Lawyer?

Канал з юридичними порадами та новинами для успішного розвитку твого бізнесу

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website.

ОСТАВЬТЕ НОМЕР ТЕЛЕФОНА

Залиште номер телефону