Перейти до вмісту

Як новий Закон України «Про систему громадського здоров’я» стосується виробників, зокрема, виробників харчової продукції?

З 01.10.2023 набрав чинності Закон України «Про систему громадського здоров’я» (далі також – Закон). Він встановлює систему заходів для зміцнення здоров’я населення та визначає перелік компетентних органів у сфері громадського здоров’я та їх повноваження.

Закон безпосередньо не регулює діяльність суб’єктів господарювання щодо виробництва продукції, але вносить зміни у частині дозвільних документів, необхідних для здійснення такої діяльності.

Відтак, більше не потрібно буде отримувати висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи для реалізації та імпорту нехарчової продукції. Це пов’язано з тим, що Закон України «Про систему громадського здоров’я» скасовує дію Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», який передбачав такий обов’язок.

Наприклад, у Законі України «Про пестициди та агрохімікати» буде виключено положення про необхідність «позитивного висновку державної санітарно-епідеміологічної експертизи» для реєстрації пестицидів та агрохімікатів.

Ініціатори Закону, пояснюють, що такі зміни були необхідні для того, щоб привести законодавство України у відповідність європейському та сприяти введенню бізнесу в Україні. За наявності значної кількості технічних регламентів, які встановлюють вимоги до нехарчової продукції, висновок СЕС був перешкодою господарській діяльності, зокрема, через довгий термін проведення досліджень.

Також, на підставі Закону до Переліку документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності буде додано дозвільний документ – сертифікат про державну реєстрацію небезпечного фактору, що стосується хімічних речовин та речовин біологічного походження.

Закон чітко вказує, що його положення не поширюються на харчові продукти, окрім тих, щодо яких проводяться епідеміологічні розслідування захворювань, спричинених інфекційними, неінфекційними хворобами.

При цьому, порядок таких розслідувань затверджує Кабінет Міністрів України, а суб’єкти господарювання повинні забезпечувати безперешкодний доступ працівникам центрів контролю та профілактики хвороб до територій та приміщень суб’єктів господарювання для реагування на небезпечні ситуації у сфері громадського здоров’я.

 Оригінал статті опублікований у виданні Управління якістю

Замовити дзвінок
Топ

А ти підписався на Бізнес Lawyer?

Канал з юридичними порадами та новинами для успішного розвитку твого бізнесу

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website.

ОСТАВЬТЕ НОМЕР ТЕЛЕФОНА

Залиште номер телефону