Перейти до вмісту

Дайджест новин для бізнесу за листопад

Шанс на досудове врегулювання спору

16 листопада Верховна рада прийняла Закон “Про медіацію”.

Вказаний закон впроваджує порядок проведення медіації. Суть медіації полягає у  позасудовому врегулюванні конфлікту із залученням посередника – медіатора. Медіація буде застосовуватись у цивільних, сімейних, трудових, господарських та інших категоріях спорів. 

Медіацію застосовують на різних стадіях спору: 

  • досудове врегулювання;
  • паралельно із судовим розглядом справи;
  • під час виконання рішення суду.

Звертаємо увагу, що медіація проводиться лише за згодою сторін та кваліфікованим медіатором, який пройшов базову підготовку медіатора в Україні або за кордоном.

Прийнято Закон “Про адміністративну процедуру”

Закон регулює відносини органів державної влади з фізичними та юридичними особами щодо розгляду і вирішення адміністративних справ, наприклад, під час отримання дозвільних документів.

Закон надає право заявнику надати додаткові пояснення, якщо відповідний орган планує прийняти негативне рішення щодо заявника. 

Також однією з новацій є врегулювання питання правонаступництва внаслідок припинення первісного адміністративного органу. Схожа ситуація виникла після ліквідації Державної архітектурно-будівельної інспекції, коли їй не визначили правонаступника.

Запроваджено порядок ведення обліку товарних запасів

26 листопада набрав чинності «Порядок ведення обліку товарних запасів для ФОП, у тому числі платників єдиного податку». 

Тепер всі ФОП, які застосовують реєстратори розрахункових операцій, зобов’язані вести товарний облік.

Облік здійснюється шляхом внесення до Форми ведення обліку товарних запасів інформації про надходження та вибуття товарів, крім даних щодо продажу через реєстратор розрахункових операцій або програмний реєстратор розрахункових операцій. Сама форма обліку може бути як в паперовому вигляді, так і в електронній формі. 

Первинні документи, що містять інформацію про операції, внесені до форми, є обов’язковими додатками до такої форми. Якщо інформація про продані товари не внесена до форми обліку або відсутні первинні документи на такі товари, то до суб’єктів господарювання, застосовується штраф у розмірі подвійної вартості необлікованих товарів.

Затверджено річні плани перевірок

Держпраці прийняла Наказ від 29.11.2021 № 183, яким затвердила Річний план здійснення заходів державного нагляду на 2022 рік. На наступний рік до плану включено 17413 суб’єктів господарювання.

Держпродспоживслужба прийняла Наказ від 26.11.2021 № 764, яким включила до Річного плану 23271 суб’єкта господарювання, а Держекоінспекція відповідно до Наказу від 29.11.2021 №521 планує перевірити 10918 суб’єктів господарювання.

Перевірити, чи включено компанію до плану перевірок можна на інспекційному порталі за посиланням: https://inspections.gov.ua/ Для цього достатньо просто ввести код свого підприємства у відповідному рядку.

Законопроєкт №5600

Верховна Рада прийняла Закон “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень”. Хоча цей закон і називали “антиолігархічним”, значна частина його положень вплине на малий та середній бізнес.

Зокрема, ключовими змінами, що впливають на бізнес є:

  • розширення повноважень податкового органу щодо стягнення податкового боргу, на стягнення безготівкових коштів з банківських рахунків, а також готівки, без звернення до суду;
  • ДПС отримує право звертатись до суду  може обмеження виїзду керівника компанії за кордон за наявності податкового боргу понад 1 млн грн;
  • створення реєстру керівників компаній, які вчасно не сплачують податки;
  • направлення запитів про надання інформації та документів за наявності підозри щодо порушення податкового законодавства, а не за умови виявлення фактів, які свідчать про порушення.

Також законопроект містив багато змін до Податкового кодексу, які торкнуться порядку адміністрування податків. Однак поки ще не оприлюднена кінцева версія законопроекту, тому на детальний аналіз всіх змін чекайте у наступних наших публікаціях.

Щоб завжди бути в курсі новин та корисних порад - слідкуйте за нами в соціальних мережах.

Замовити дзвінок
Топ

А ти підписався на Бізнес Lawyer?

Канал з юридичними порадами та новинами для успішного розвитку твого бізнесу

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website.

ОСТАВЬТЕ НОМЕР ТЕЛЕФОНА

Залиште номер телефону